ایرنا/براساس آخرین پایش صورت گرفته در بهار سال جاری بیشترین تجهیزات شهربازی که گواهینامه ایمنی استاندارد دریافت کرده‌اند مربوط به همدان است و این استان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرده است.
مدیرکل استاندارد همدان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری ۳۱۲ تقاضا برای استانداردسازی شهربازی‌های استان در سامانه مربوطه ثبت شده که پس از آزمون و ارزیابی‌های صورت گرفته ۲۶۲ تجهیز گواهینامه ایمنی استاندارد دریافت کردند.
محمد مددی اضافه کرد: در آخرین پایش هایی که در بهار سال جاری صورت گرفته در سطح کشور، همدان رتبه نخست استاندارد شهربازی ها را کسب کرده است.
وی با اشاره به انجام ۲۷۲ بازرسی فنی از شهربازی های استان خاطرنشان کرد: همدان منطقه ای گردشگری است و شهربازی ها برای برقراری ایمنی و حفظ سلامتی استفاده کنندگان از استانداردسازی تجهیزات خود استقبال می کنند.
مددی همچنین از وجود ۵۰۰ پارک محله در استان خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می دهد که تجهیزات بازی این اماکن استاندارد نیستند و تنها تجهیزات یک پارک تا سال گذشته برای دریافت تائیدیه استاندارد اقدام کرده بود.
مدیرکل استاندارد همدان تفریح و بازی در محیط و اماکن امن و سالم حق کودکان است و از ابتدای سالجاری تاکنون با اقدامات ترویجی و با کمک شهرداری ها وسایل هشت پارک محله موفق به دریافت گواهینامه ایمنی استاندارد شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today
آخرین خبر همدان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156565504C352376155e