تسنیم/ توفیق زارعی از دستگیری شکارچیان متخلف در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: مأموران یگان حفاظت محیط‌زیست هنگام بازدید، گشت و کنترل منطقه حفاظت‌شده «بدر و پریشان»، به 4 متخلف زیست‌محیطی که قصد شکار غیرمجاز از این مناطق را داشتند، برخورد و با همکاری عوامل نیروی انتظامی آنها را دستگیر کردند.
وی افزود: از این متخلفان یک قبضه اسلحه شکاری و یک عدد نورافکن کشف و ضبط شد و پرونده متخلفین نیز جهت رسیدگی و صدور حکم به مراجع قضایی ارجاع شده است.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان قروه بیان کرد: منطقه حفاظت شده «بدر و پریشان» با 43 هزار هکتارمساحت در این شهرستان، به‌دلیل تنوع در گونه‌های جانوری، گیاهی و اقلیمی زیستگاه جانداران زیادی است.
وی گفت: در منطقه حفاظت شده بدر و پریشان 12گونه پستاندار، بیش از 42 گونه پرنده، 8 گونه خزنده و 3 گونه ماهی شناسایی شده که بارزترین گونه شاخص در میان پرندگان گونه کل و بز است.
زارعی با بیان اینکه منطقه حفاظت شده «بدر و پریشان» شامل کوه‌های یوسف سیاه، شعبان کچل، پنجه علی و دروازه است، خاطرنشان کرد: حدود 30 درصد منطقه صخره‌ای و مابقی تپه ماهور بوده و شیب منطقه نیز بالای 30 درصد است.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان قروه با اشاره به اینکه دو پاسگاه محیط‌بانی در «بدر و پریشان» دائر و 24 ساعته مسئولیت حفاظت و نگهداری از منطقه را برعهده دارند، عنوان کرد: شهروندان می‌توانند شکایت یا گزارشات خود را از طریق شماره تماس 23120 به این اداره اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34