مهر/ استاندار کردستان با بیان اینکه تأمین آب شرب اصلی ترین مشکل در روستاهای قروه است، از تخصیص ۲۵ میلیارد تومان برای انتقال آب از محل سدها ژاوه و آزاد در این زمینه خبر داد.
بهمن مرادنیاز در مراسم افتتاح سالن ورزشی روستای مالوجه که به مناسبت روز ملی روستا و عشایر به صورت همزمان در سراسر کشور توسط معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر تأمین آب شرب به عنوان اصلی ترین مشکل در روستاهای قروه بوده که برای رفع آن به دو برنامه کوتاه مدت و بلند مدت نیاز است.
به گفته وی تأمین آب از محل سدهای استان کردستان که ۲۵ میلیارد تومان اعتبار هم به آن تخصیص یافته است از برنامه های درازمدتی است که با این کار مشکل همیشگی آب در این استان حل خواهد شد.
مرادنیا به تخصیص آب بخش کشاورزی برای ۹۶ هکتار از اراضی استان کردستان اشاره کرد و گفت: با این کار ظرف چند سال آینده کشاورزی کردستان متحول خواهد شد و به همین دلیل نیاز است که سرمایه گذاری در این بخش افزایش یابد.
وی با بیان اینکه ۲۹ درصد از جمعیت استان کردستان در روستا زندگی می کنند، افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد از جمعیت کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند و تا سال آینده این میزان به ۹۵ درصد می رسد.
مرادنیا در ادامه از افتتاح ۶۸ پروژه عمرانی دیگر در سطح استان همزمان با افتتاح سالن ورزشی روستای مالوجه به مناسبت روز ملی روستا و عشایر با اعتبار ۱۷۵ میلیارد ریال خبر داد و افزود: انتظار می رود که با بهره برداری از این میزان پروژه زمینه برای توسعه و پیشرفت هر چه بهتر مناطق روستایی در استان کردستان فراهم شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34