فارس/رئیس جهادکشاورزی شهرستان گناوه از هویت گذاری بیش از پنج هزار رأس دام در این شهرستان خبر داد.
امان‌اله حیدری صبح امروز اظهار داشت : این شهرستان دارای دوهزار و 500 راس دام سنگین و 40 هزار راس دام سبک است که از این تعداد تاکنون چهار هزار و 619 راس دام سبک، 882 راس دام سنگین و 40 نفر شتر هویت‌گذاری شده‌اند.
رئیس جهادکشاورزی شهرستان گناوه افزود: در راستای هویت‌گذاری دام، کارگاه آموزشی ترویجی تحت عنوان هویت‌گذاری دام با حضور 20 نفر از دام‌داران روستاهای شول، کلر کمالی بخش مرکزی شهرستان گناوه برگزار شد.
وی بیان داشت: در این کارگاه آموزشی شناسایی و شناسنامه‌دار کردن دام‌های سبک و سنگین، امکان شناسایی بین‌المللی دام، تسهیل در صادرات و واردات دام، ردیابی دام‌های قاچاق، برنامه‌ریزی در جهت بهبود سلامت دام، شناسایی و ترویج نژادهای اصلاح شده و افزایش کمی و کیفی تولیدات دامی نیز آموزش داده شد.
حیدری هدف از برگزاری این دوره آموزشی را ساماندهی حمل نقل و فروش، قابل شناسایی و پیگیری بودن ، جلوگیری از قاچاق دام ها و دسترسی به تعداد دام موجود، اجرای بهتر طرح‌های واکسیناسیون، اصلاح‌نژاد دام و بررسی و تحلیل اطلاعات مربوط به میزان تولید گوشت قرمز و شیر خام عنوان کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22