ایرنا/رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: نرخ بیکاری این استان در تابستان امسال براساس برآورد نقطه‌ای ۱۳.۹ درصد اعلام شد.
طهمورث الیاسی بختیاری روز سه‌شنبه تاکید کرد: این نرخ براساس شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۵ ساله و بیشتر تابستان ۱۳۹۸ در مقایسه با تابستان ۱۳۹۷ اعلام شده است.
وی افزود: براساس اعلام مرکز آمار ایران این نرخ براساس فاصله اطمینان ۹۵ درصد بین ۱۱.۴ تا ۱۶.۴ درصد اعلام شده است.
الیاسی بختیاری تصریح کرد: این در حالی است که مرکز آمار ایران نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری در تابستان سال گذشته را ۱۴ درصد اعلام کرد.
وی یادآور شد: مرکز آمار ایران همچنین نسبت اشتغال چهارمحال و بختیاری در تابستان سال‌جاری را ۴۰ درصد و این نسبت در سال گذشته ۳۹.۷ درصد اعلام کرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: براساس همین آمار نرخ مشارکت اقتصادی این استان در تابستان امسال ۴۶.۵ درصد و در مدت مشابه سال قبل ۴۶.۱ درصد اعلام شد.
وی گفت: مرکز آمار ایران همچنین براساس شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر تابستان ۱۳۹۸ برآورد نقطه‌ای نرخ بیکاری چهارمحال و بختیاری ۱۳.۹ درصد برابر تابستان ۱۳۹۷ اعلام کرد.
الیاسی بختیاری تاکید کرد: براساس همین آمار، نسبت اشتغال چهارمحال و بختیاری در تابستان سال‌جاری طبق شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر تابستان امسال ۳۶ درصد و در سال گذشته ۳۶.۳ درصد اعلام شده است.
وی افزود: مرکز آمار ایران در این گزارش نرخ مشارکت اقتصادی چهارمحال و بختیاری براساس شاخص‌های عمده بازار کار جمعیت ۱۰ ساله و بیشتر تابستان ۱۳۹۸ در تابستان امسال را ۴۱.۹ درصد و در مدت مشابه سال قبل ۴۲.۲ درصد اعلام کرد.
براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۹۵، چهارمحال و بختیاری بیش از ۹۴۷ نفر جمعیت دارد و بیکاری از مهمترین مشکلات این منطقه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3