باشگاه خبرنگاران/مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان از راه اندازی ۴ موکب از محل موقوفات این استان در شهرستان‌های بم، ماهان، باغین و سیرجان به منظور خدمات به زائران غیر ایرانی اربعین خبر داد.
حجت الاسلام علی جلالی مدیر کل اوقاف استان کرمان گفت: برای اجرای برنامه‌های سوگواری ماه محرم و صفر و اجرای نیات موقوفات منطبق با برنامه‌های عزاداری، طرح سوگواره بصیرت عاشورایی امسال در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه شاخص در سراسر استان برگزارشد.
او افزود: در قالب این طرح ویژه برنامه‌های متعدد فرهنگی و مذهبی شامل تجمع بزرگ عزاداران باعنوان لبیک یا حسین (ع)، همایش نوجوانان حسینی با عنوان احلی من العسل، مراسم شیرخوارگان حسینی و همایش سه ساله‌های حسینی با محوریت بقاع متبرکه استان برگزارشد.
حجت الاسلام جلالی اظهار داشت: بخش قابل توجهی از موقوفات استان مربوط به برنامه‌های عزاداری در ایام محرم و صفر است و این اداره در راستای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش، هر ساله از محل عواید این موقوفات اجرای نیت می‌کند.
او گفت:یکی ازاقداماتی که امسال سازمان اوقاف در اجرای نیات موقوفات مورد توجه قرار داد، طرح «شمیم حسینی» بود که برای اولین بار این طرح با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی در کشور اجرا شد و در قالب این طرح از محل موقوفاتی که قید مکان ندارند به ۵۲۰ هیأت مذهبی استان بالغ بر دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال کمک مالی شد.
حجت الاسلام جلالی با اشاره به برنامه‌های اربعین این اداره گفت: پارسال این اداره به عنوان معین استان سیستان وبلوچستان کمک‌های مالی را به موکب این استان به منظور خدمات به زائران پاکستانی ارائه کرد.
مدیر کل اوقاف استان با بیان اینکه امسال موکب‌های این اداره در ورودی شهرستان‌های بم، ماهان، باغین وسیرجان برای خدمات بیشتر به زائران کشور‌های خارجی راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی روحانیون مسلط به زبان پاکستانی در موکب‌های استان مستقر می‌شوند.
حجت الاسلام جلالی تصریح کرد: امسال مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال اعتبار به موکب امام رضا (ع) سیستان و بلوچستان از سوی این اداره اختصاص داده شد و در بحث خدمات موکب‌های داخل استان نیز همچون پارسال، خدمات اسکان، استراحت، پذیرایی و اطعام به زائران خارجی را تا پایان اربعین در دستور کار قرار می‌دهیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00