فارس/ فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن از کشف 20 تن چوب قاچاق به ارزشی بالغ بر 700 میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.
محمدصادق شاه‌نظری با اعلام این خبر افزود: به منظور مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده‌های جنگلی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این قرار گرفت.
وی افزود: در اجرای این ماموریت، ماموران پلیس آگاهی با اجرای طرح مقابله با قاچاق فرآورده‌های جنگلی و کسب اخبار واصله از مرکز فوریت‌های پلیسی 110 موفق به شناسایی چند قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان شدند.
فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی‌های قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را که در حال خارج‌کردن چوب‌های قاچاق با استفاده یک خودروی وانت نیسان و 2 خودروی کامیون از جنگل‌های این شهرستان بودند دستگیر کردند.
این مسؤول با بیان اینکه در بازرسی از خودروهای متهمان در مجموع 20 تن چوب جنگلی قاچاق کشف شد، افزود:
ارزش چوب‌های قاچاق کشف‌شده را بالغ بر 700 میلیون ریال بوده و محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.
وی با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی، به تاراج‌بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست‌محیطی زیادی را در پی دارد، از مردم و شهروندان، خواست تا در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و فرآورده‌های جنگلی که میراث گذشتگان برای استفاده بهینه از آن و حق نسل آینده است مراتب را سریعا به پلیس 110 اطلاع دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9