مهر/ استخراج اطلاعات اولیه از نتایج کنکور ۹۸ بیانگر آن است که در سه رشته پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی، تعداد ۸۰ دانش آموز هرمزگانی وارد دانشگاه شدند که این آمار جدای رشته های دیگر پزشکی و پیراپزشکی است و شواهد نشان از رشد قبولی دانش آموزان هرمزگانی در رشته های مهندسی دانشگاه های معتبر و مشهور کشور دارد.
از استخراج اولیه اطلاعات کنکور سراسری سال ۹۸ کشور، حاکی از رشد قبولی دانش آموزان هرمزگان در رشته های پزشکی و مهندسی دانشگاه های معتبر کشور دارد.
سال گذشته رتبه قبولی هرمزگان در کنکور سراسری با جهش چندپله ای به جایگاه هفدهم کشور رسید و امید است با نتایج کنکور سال جاری این جایگاه ارتقاء یابد.
از جهش علمی قابل محسوس دانش آموزان استان در سال جاری می توان به جذب حدود ۱۰۵درصدی سهمیه دانشگاه فرهنگیان توسط دانش آموزان هرمزگانی اشاره کرد که برای اولین بار در استان رخ داده است و همیشه بخشی از سهمیه استان به علت تراز علمی دانش آموزان و نیاوردن حد نصاب علمی از بین می رفت.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در همین راستا با اشاره به پالایش اولیه رتبه های کنکور سال ۹۸، اظهار داشت: نتایج کامل کنکور همیشه بعد از ماه مهر توسط سازمان سنجش کشور به استان ها اعلام می شود ولی در پالایش های اولیه از مناطق ۲۲ گانه آموزش و پرورش تا کنون ۸۰ دانش آموز هرمزگانی در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی موفق شدند وارد دانشگاه علوم پزشکی شوند.
موسی دادی زاده سرخائی افزود: این آمار جدای از آمار قبول شدگان در رشته های زیر مجموعه پزشکی و پیراپزشکی از جمله پرستاری، مامایی، هوشبری، اتاق عمل و غیره است.
وی ادامه داد:آموزش و پرورش ناحیه یک بندرعباس با ۳۴پذیرفته در دانشگاه علوم پزشکی در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی، بیشترین میزان قبولی را داشته است.
این مسئول آموزش و پرورش ناحیه دو بندرعباس با قبولی ۱۸ نفر در رشته های پزشکی را در جایگاه دوم استان خواند و آمار پذیرفته شدگان شهرستان بستک در این سه رشته پزشکی را ۱۰ قبولی، شهرستان رودان با ۴ قبولی، پارسیان با ۴ پذیرفته شده، جناح با ۵ قبولی، لنگه با دو نفر قبولی و میناب و قشم با یک قبولی، عنولن کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان به رشد قبول شدگان در رشته های مهندسی دانشگاه های بزرگ کشور اشاره کرد و گفت: نتایج کلی کنکور از طریق سازمان سنجش اعلام نشده است ولی شواهد دال بر رشد کمی و کیفی رشته های قبولی دانش آموزان ما در دانشگاه های بزرگ و معتبر کشور از جمله دانشگاه صنعتی شریف، امیر کبیر، دانشگاه تهران، دانشگاه شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد است.
دادی زاده بیان داشت: خوشبختانه جایگاه علمی و رتبه علمی دانش اموزان هرمزگان در کنکور ۹۸ بسیار مطلوب بود به گونه ای که شاهد قبولی تعداد زیادی از دانش آموزان در رشته های خوب دانشگاههای معتبر کشور هستیم و از طرفی با کسب تراز علمی خوب توسط دانش اموزان هرمزگان، صدرصد سهمیه دانشگاه فرهنگیان استان برای اولین جذب شد و همچنین به علت عملکرد خوب علمی دانش اموزان ما، حدود ۵ درصد نیز از سهمیه دیگر استان‌ها را جذب کردیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121