ایرنا/ معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: از ابتدای ماه صفر تاکنون ۲۷۰ هزار زائر برای شرکت در همایش اربعین حسینی از مرز بین المللی شلمچه راهی کشور عراق شدند.
کوروش مودت به افزایش تعداد زائران شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و اظهار داشت: در روز گذشته افزون بر ۶۷ هزار زائر از مرز شلمچه رهسپار کشور عراق شدند.
وی از افزایش تعداد گیت‌های پذیرش اتباع خارجی در این گذرگاه مرزی به ۲۴ گیت برای تسهیل در عبور زائران خارجی اربعین در مرز شلمچه اشاره کرد و افزود:تاکنون ۲۴ هزار زائر خارجی از کشورهای مختلف ا ز مرز شلمچه عبور کردند.
مودت گفت: مشکلی که برای اتباع کشور پاکستان در مرز شلمچه پیش آمده بود از روز گذشته برطرف شد و مانعی برای خروج زائران پاکستانی از مرز شلمچه وجود ندارد.
وی روند عبور زائران از مرز شلمچه را روان و بدون مشکل اعلام کرد و گفت:با افزایش تعداد گیت های گذرنامه به ۴۸ گیت هر زائر برای عبور از مرز فقط سه دقیقه در پایانه مرزی شلمچه معطل می شود.
شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی استان خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی است.
موج حرکت زائران اربعین حسینی به سمت ۲ گذرگاه بین المللی چذابه و شلمچه در استان خوزستان همچنان رو به افزایش است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335