ایرنا/ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران از پراید به عنوان پرتصادف‌ترین خودروی جاده‌ها و خیابان‌های استان نام برد و گفت که در نیمه اول امسال سهم این خودرو در تصادفات استان ۳۰ درصد بود.
سرهنگ مهدی باقری روز سه شنبه در گردهمایی راهوران محله و نمونه های ترافیکی در ساری همچنین گفت که نیمی از تصادفات استان مربوط خودروهای تولیدی ۲ شرکت خودروسازی سایپا و ایران خودرو است.
وی توضیح داد: بررسی های صورت گرفته از وضعیت تصادفات در مازندران نشان می دهد که اگر کیفیت خودروها در بخش های ترمز، استحکام بدنه و کیسه هوا در خودروهای تولیدی این دو شرکت ها به حد استاندارهای جهانی برسد ،به طور یقین تصادفات جرحی و فوتی به صورت محسوسی کاهش می یابد.
سرهنگ باقری بدون اعلام تعداد تصادفات سال جاری در استان مازندران، گفت که تصادفات منجر به مرگ در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال یک درصد و تصافاع جرحی هم هشت درصد کاهش یافت.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران صحبت کردن با تلفن همراه و غذا خوردن حین رانندگی را مهم ترین علت تصادفات منجر به مرگ در خیابان های شهرهای استان اعلام کرد.
طبق آمار رسمی پزشکی قانونی مازندران ۲۸۸ نفر بر اثر حوادث رانندگی طی پنج ماهه منتهی به اول شهریور ماه امسال در استان فوت کردند که ۵۵ نفر موتورسوار ، ۱۰۳ نفر از عابر پیاده ، ۶۱ نفر سرنشین خودرو،، ۶۰ نفر راننده خودرو و ۹ نفر هم دوچرخه سوار بودند.
تازه ترین آمارهای رسمی کشوری هم نشان می دهد که چهار درصد از تصادفات منجر به فوت ، ۲/۶ درصد تصادفات جرحی و ۴/۷ درصد تصادفات خسارتی مربوط به استان مازندران است. این استان سالانه پذیرای بیش از ۶۰ میلیون نفر شب گردشگر است و بیشتر این گردشگران هم با خودروهای شخصی به استان سفر می کنند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی مازندران گفت که بر اساس دستور صریح استاندار به عنوان رئیس شورای ترافیک، همه فرمانداران، شهرداران، شورای شهرها، مدیران حمل نقل و پایانه‌ها و راه و شهرسازی استان باید برای تحقق برنامه ریزی کاهش ۲۰ درصدی تصادفات در سال جاری همکاری لازم را داشته باشند و موظف به پاسخگویی هستند.
وی برگزاری آموزش‌های فراگیر در زمینه ترویج و گسترش فرهنگ رعایت مقررات رانندگی بین اقشار مختلف از جمله دانش آموزان و رانندگان وسایل نقلیه عمومی را از اولویت‌های پلیس عنوان کرد و افزود که این اولویت‌ها از طریق انتشار پیام‌های رسانه‌ای ، آموزش دانش آموزان و آموزش رانندگان بویژه رانندگان نقلیه عمومی پیگیری می‌شود.
سرهنگ قدیمی گفت: سال گذشته ۹۶ هزار نفر از رانندگان وسایط نقلیه عمومی اتوبوس ، مینی بوس ، تاکسی و رانندگان سواری بین شهری و ۲۵۳ هزار دانش آموز مقررات و قوانین راهنمایی و رانندگی را فرا گرفتند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9