قدس آنلاین/سرهنگ محمد بوستانی، پیشگیری از وقوع جرم را حاصل کار ۲۶ سازمان ونهاد دانست و گفت: این درحالی است که پلیس و دستگاه قضایی پیش چشم مردم قرار دارندو مردم از این سازمانها بیشتر از دیگران انتظار دارند.
وی افزود: دو سال قبل درحالی که چند سرقت مسلحانه از بانک ها احساس ناامنی را در مردم تشدید کرده بود، اجرای بسته های پیشگیرانه در خراسان رضوی به بانک ها و طلافروشی ها پیشنهاد شد و با استقبال خوب آنها روبرو شد. همین بسته های پیشگیرانه به حدی موثر بود که اکنون سرقت مسلحانه درخراسان رضوی به صفر رسیده است.
رییس پلیس پیشگیری خراسان رضوی با بیان اینکه برای کاهش جرم نباید به دستگیری مجرمان اکتفا کرده و بررسی ریشه های وقوع جرم هم ضروری است تصریح کرد: همه سازمانها ونهادها باید برای فرهنگسازی و از بین بردن زمینه های وقوع جرم همکاری کنند. آموزش و پرورش و شهرداری نقش بسیار مهمی دراین زمینه دارند که اگر به درستی عمل کنند قطعا موثر خواهد بود.
سرهنگ محمد بوستانی با بیان اینکه میزان رضایتمندی مردم از کلانتری های خراسان رضوی افزایش چشمگیری داشته گفت: بر اساس نظرسنجی ها همواره در ردیف سه سازمانی قرار داریم که مردم از عملکرد آنها رضایت دارند.
این مقام نظامی با بیان اینکه تلاش داریم تا پایان امسال واحد مشاوره در تمام کلانتریها فعال شود خاطرنشان کرد: عملکرد واحد مشاوره کلانتریها بسیار مطلوب است به گونه ای که نزدیک به ۷۰درصد پرونده های طلاق و نزاع که به این واحدها ارجاع داده شده منجر به سازش و صلح وصفا شده است.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید