ایرنا/مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: ۳۷ هزار نفر از جمعیت ۳۵۰ هزار نفری این شهرستان بی‌سواد هستند.
محمد مهرافزون در حاشیه برگزاری آزمون جذب آموزشیاران حق‌التدریس نهضت سواد آموزی افزود: از این تعداد جمعیت بیسواد سه هزار و ۲۵۰ نفر در گروه سنی ۶ تا ۴۹سال هستند.
وی اظهار داشت: نرخ باسوادی در این شهرستان با توجه به برنامه های گسترده نهضت سوادآموزی برای مبارزه با بی‌سوادی هم اکنون بیش از ۹۸ درصد است.
وی بیان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران، مسئول باسواد کردن جامعه، تمام ادارات و دستگاه‌های دولتی و خصوصی هستند که آموزش و پرورش به عنوان یکی از این ادارات ساماندهی بی‌سوادان را به واحد سوادآموزی محول کرده است.
مهرافزون اضافه کرد: طرح کتابخوان، حلقه‌های کتابخوانی، خودآموز، فرد به فرد و طرح گروهی از جمله برنامه‌های در دست اجرای نهضت سوادآموزی برای ریشه کنی بی‌سوادی در جامعه است.
مدیر آموزش و پرورش بروجرد ادامه داد: در جذب نیروهای حق‌التدریس بومی بودن شرط است و از به‌کارگیری افراد غیربومی خودداری به‌عمل می آید و اجازه نخواهیم داد افراد غیربومی حق‌التدریس جذب آموزش و پرورش بروجرد شوند.
وی یادآورشد: برای جذب نیروی حق‌التدریس آموزشیاری نهضت سوادآموزی در بروجرد ۲۱۶ نفر متقاضی شده اند که از میان این افراد بر اساس نیاز طبق قوانین تعدادی جذب می شوند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان لرستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر لرستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAER79gyRIBxjXujBsw
آخرین خبر لرستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/lorestan_today
آخرین خبر لرستان در سروش :
http://sapp.ir/Lorestan.Online
آخرین خبر لرستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157614080C3b49475ad9