فارس/ طی روزهای اخیر خبر مرگ یک مرد بشاگردی به دلیل ایست قلبی و نبود آمپول مورد نظر در بیمارستان شهرستان بشاگرد دست به دست شد و خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بشاگرد پیگیر صحت این خبر شد.
عبدالعظیم احمدپور کریانی اظهار داشت: خبر مرگ مرد بشاگردی به دلیل نبود آمپول کاملا کذب است.
وی افزود: بیمار مذکور که ۷۲ سال سن داشت از شب قبل از پذیرش در بیمارستان درد قفسه سینه داشته است و پس از تاخیر ۱۰ ساعته در ساعت ۱۵ و ۴۵ دقیقه به بیمارستان مراجعه می کند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: به محض ورود بیمار به بخش اورژانس اقدامات تشخیص و درمان اولیه به سرعت انجام می شود.
احمدپور بیان داشت: متاسفانه بیمار به علت تاخیر در مراجعه به بیمارستان دچار سکته قلبی و متعاقبا ایست قلبی در دقایق اولیه ورود به بیمارستان می شود و تلاش همکاران ما در عملیات احیای بیمار پس از ۴۵ دقیقه موفقیت آمیز نبود و بیمار فوت می شود.
وی گفت: اتاق احیای بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) مجهز به کلیه داروهای لازم مربوط به احیا از جمله "آمپول اپی نفرین" و همچنین دستگاه شوک الکتریکی که قابلیت شارژ دارد و در زمان ایست قلبی نیازی به برق شهری ندارد است.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد ابراز داشت: این خبر از سه جهت کذب است، اول اینکه آمپول مورد نیاز موجود بوده است، دوم اینکه دستگاه شوک شارژی است و نیازی به شارژ شهری ندارد و مرکز شهرستان بشاگرد ۲ داروخانه دارد که یکی در بیمارستان و دیگری در مرکز بهداشتی و درمانی شهر سردشت قرار دارند.
سرپرست شبکه بهداشت بشاگرد گفت: قبول دارم کمبودهایی در بیمارستان بشاگرد داریم و به دنبال رفع آنها هستیم اما خبری که در فضای مجازی دست به دست شده است کذب است و از رسانه ها درخواست می کنم در چنین مواردی به دنبال شفاف سازی موضوع از طریق مسوولان مربوطه باشند.
احمدپور کریانی ابراز داشت: داروخانه بیمارستان موظف به تامین تمامی اقلام دارویی است اما گاهی مواقع به دلیل بعد مسافت، تامین اعتبار، اقدام مردم برای گرفتن دارو آزاد و همکاری نکردن شرکت های داروساز دچار کمبودهایی می شود.
وی ادامه داد: طی جلسه ای که با متصدی داروخانه های بشاگرد در یک هفته اخیر برگزار شد، تا حدودی مطالبات داروخانه از طرف شبکه بهداشت پرداخت شد و در جلسه ای که قرار است با حضور معاونت پشتیبانی دانشگاه و غذا و دارو با پزشک داروساز گرفته شود مشکل کمبود دارو در بشاگرد حل شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان بشاگرد گفت: لیست ۴۳۶ قلم دارو پرکاربرد و مورد نیاز توسط شبکه بهداشت شهرستان تهیه شده که از فیلتر تمامی پزشکان شهرستان عبور کرده است و داروخانه موظف به تهیه آن است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121