ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا از کشف وضبط 900 کیلوگرم انواع موادخام دامی فاسد و غیربهداشتی در این شهرستان با تلاش تیم بازرسی این شبکه خبر داد.
مهدی بهروزی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر 1700مورد بازدید داشته ایم که بالغ بر 900 کیلو انواع مواد خام دامی گوشت قرمز لاشه مرغ از مراکز عرضه جمع آوری ضبط و معدوم شده و در این رابطه 11پرونده قضایی تشکیل و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
وی در ادامه با اشاره به تزریق 550 هزار دوز واکسن به طیور بومی در روستاهای شهرستان صومعه سرا افزود: همزمان با سایر مناطق کشور برنامه واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل با استفاده از واکسن نیوکاسل لاسوتا سویه مقاوم به گرما در این شهرستان درحال اجرا است.
بهروزی اظهار داشت: در راستای اجرای این طرح 550 هزار دوز واکسن جهت جمعیت طیور بومی روستاهای شهرستان صومعه سرا تهیه شده است که با هماهنگی با دهیاری ها و استفاده از ظرفیت نیروهای بسیج سازندگی در حال اجرا می باشد.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر برنامه مراقبت از بیماری فوق حاد طیور در سطح مرغداری ها و طیور روستایی به صورت مستمر وجدی در حال پیگیری است.
بهروزی خاطرنشان کرد: در این رابطه از دهیاری ها، خانه بهداشت و اداره محیط زیست خواسته شده در صورت مشاهده تلفات در طیور بومی و یا جمعیت ماکیان وحشی (پرندگان مهاجر) سریعا دامپزشکی را در جریان قراردهند که به دنبال آن برنامه نمونه گیری و در صورت نیاز قرنطینه انجام شود.
وی اقدامات پیشگیرانه در مقابل بیماری حیوانات را از وظایف شبکه دامپزشکی اعلام و تصریح کرد: در شش ماهه امسال 11 هزار سر واکسیناسیون گاو میش در واحدهای روستایی و صنعتی شهرستان انجام شده است.
وی اظهار داشت: در این مدت 500 قلاده سگ برعلیه بیماری هاذی واکسینه شده اند و در کانون های بروز هاری 400 راس گاو گاومیش علیه این بیماری واکسینه شدند.
بهروزی به اقدامات دیگر نهادها تحت نظارت بهداشتی و آزمایشات کنترلی شبکه دامپزشکی اشاره و اظهار کرد: بانظارت و کنترل این شبکه طی نیمه نخست سال 11میلیون قطعه جوجه ریزی در مرغداری های شهرستان صومعه سرا انجام شده است و تعداد جوجه های تولیدی در کارخانه ها به 33 میلیون قطعه رسید و به واحد های تولید مرغ گوشتی سراسرکشور توزیع شد.
رئیس شبکه دامپزشکی صومعه سرا خاطرنشان کرد: در این مدت تحت نظارت شبکه دامپزشکی صومعه سرا در کشتارگاه 6هزار و 920 تن مرغ کشتار شده است.
وی در ادامه افزود: بالغ بر 400 هزار قطعه بچه ماهی یک گرمی قزل آلا در دو مرکز تکثیر و پرورش شهرستان صومعه سرا تولید و به مراکز پرورش قزل‌آلا سراسر کشور عرضه شده است.
وی افزود: شبکه دامپزشکی با اجرای دستور العمل های سازمان و بارصد و پایش بیماری های دام و طیور آبزیان و زنبور عسل در مناطق مختلف شهرستان صومعه‌سرا و اجرای برنامه های بهداشتی در واحدهای تولیدی _صنعتی موجب حفظ محصولات تولیدی و پایداری تولیدات صنعت دام و طیور و آبزیان شده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0