ایرنا/مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: نیمه نخست امسال ۱۴۶ هزار و ۵۳۵ کیلوگرم گوشت و فرآورده‌های گوشتی ناسالم در این استان ضبط و به صورت بهداشتی معدوم شد.
حمیدرضا حسینی ابراز داشت: سال گذشته ۲۵۴ هزار و ۷۰۳ کیلوگرم گوشت و فرآورده گوشتی در بازرسی کارشناسان دامپزشکی ضبط شد.
وی ادامه داد: کارشناسان دامپزشکی در ۶ ماه اول امسال پنج هزار و ۹۹۲ مورد بازدید و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه شیرخام و فرآورده‌های خام دامی انجام دادند که منجر به ضبط ۲۴ هزار و ۸۶۱ کیلوگرم فرآورده‌ ناسالم شد.
حسینی با بیان اینکه در استان سمنان هشت کشتارگاه طیور فعال است، خاطرنشان کرد: از ابتدای فروردین تا پایان شهریور امسال هشت میلیون و ۱۸ هزار و ۵۹۳ قطعه مرغ گوشتی در کشتارگاه های استان کشتار شد که ۱۰۷ هزار و ۳۴۶ کیلوگرم مرغ گوشتی ناسالم در کشتارگاه‌ها ضبط و نابود شد.
وی خاطرنشان کرد: نیمه‌نخست امسال ۴۸ هزار و ۵۱۲ راس دام در پنج کشتارگاه‌ استان سمنان کشتار شد که پنج هزار و ۷۰۸ کیلوگرم معدوم شد.
وی بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده طی این مدت، ۹۱ مورد نمونه‌گیری از فرآورده‌های دامی مشکوک به منظور بررسی سلامت محصول انجام شد.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان تصریح کرد: نیمه نخست امسال ۳۴۵ مورد نظارت بر صدور تمدید پروانه بهداشتی واحدهای پرورشی مانند دامداری و مرغداری انجام شده است.
۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۳ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و ۴۲۱ مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.
بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار راس دام سبک و حدود ۱۰۰ هزار راس دام سنگین در استان سمنان وجود دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c