تسنیم/ بارندگی‌های زود هنگام پاییزی در جزایر هرمزگان و مرکز این استان که متاثر از سامانه مونسون بوده سبب تداوم ناآرامی‌ها به ویژه در حوزه دریا طی این روزها و ساعات شده است.
این در حالی است که در بارندگی‌های جمعه و شنبه هفته جاری ایستگاه هواشناسی دریایی قشم میزان 44.4 میلی‌لیتر باران را اعلام کرده است که این میزان نزول باران در کمتر از 24 ساعت برای جزیره تشنه‌ای همانند قشم یک فرصت به شمار می‌رود تا هوای آن و جزایر پیرامونی به سوی متبوعیت بیشتری پیش برود.
کیانوش عارفی معاون هواشناسی هرمزگان با اشاره به پیش‌بینی وضعیت جوی و دریایی هرمزگان چهارشنبه 17 مهر گفت: طی امروز در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط استان ناپایداری‌های جوی تداوم خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان رشد ابر و رگبار پراکنده باران و رعد وبرق پیش‌بینی می‌شود.
این مسئول یادآور شد: دریا در ساعات بعدازظهر با افزایش باد جنوب غربی متلاطم خواهد شد که توصیه می شود شناورهای سبک احتیاط‌های لازم داشته باشند.
عارفی با بیان اینکه برای امروز عصر محدوده سرعت باد تا 36 کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود گفت: روز پنجشنبه شرایط بارشی علاوه بر ارتفاعات در سایر مناطق استان از جمله مناطق مرکزی و غربی گسترش یافته و به صورت موقتی شاهد رگبار باران و رعد وبرق و افزایش لحظه‌ای سرعت باد خواهیم بود که توصیه می‌شود در ساعات بعدازظهر و شب تمهیدات لازم صورت گیرد.
وی ادامه داد: دریا در ساعات بعدازظهر پنجشنبه در محدوده تنگه هرمز و قشم موقتا با افزایش باد نسبتا مواج خواهد شد.
به گفته عارفی، از لحاظ دمایی تا اوایل هفته آینده در برخی نقاط استان کاهش نسبی دمای کمینه پیش‌بینی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today
آخرین خبر هرمزگان در سروش :
http://sapp.ir/Hormozgan.Online
آخرین خبر هرمزگان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159907840C378e037121