فارس/مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه وسایل بازی هیچ‌کدام از پارک‌های استان مورد تأیید سازمان استاندارد نیست، گفت: شهرداری‌ها اقدامی برای اخذ گواهی استاندارد وسایل بازی انجام نداده‌اند.
عبدالله نظری صبح امروز در نشست خبری به‌مناسبت هفته ملی استاندارد با بیان اینکه 500 فرآورده صنعتی در چهارمحال و بختیاری مشمول استاندارد اجباری هستند، گفت: 85 درصد این فرآورده‌ها تاکنون گواهی استاندارد دریافت کرده‌اند و درصدد هستیم برای مابقی این محصولات نیز پروانه صادر کنیم.
مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: از ابتدای سال 735 کالا توسط بازرسان اداره‌کل استاندارد استان مورد بازرسی قرار گرفته است و همچنین یک‌هزار مورد بازرسی از مراکز عرضه کالا انجام شد که در این راستا 6 مورد کالا از جمله سویا، دستمال کاغذی، کاشی، سرکه و سیم و کابل با نشان جعلی استاندارد کشف شد.
تأسیس 21 آزمایشگاه تخصصی بررسی کیفیت
وی بیان کرد: در راستای برون‌سپاری فعالیت‌های اداره استاندارد جهت استفاده از توان علمی بخش خصوصی 21 آزمایشگاه تخصصی در این بخش جهت بررسی وضعیت کیفیت و استاندارد محصولات تولیدی تأسیس شده است.
نظری در خصوص نحوه نظارت بر استاندارد آسانسورها در ساختمان‌های دولتی و خصوصی گفت: براساس قانون اداره‌کل استاندارد باید در ساختمان‌های خصوصی بر استاندارد آسانسورها نظارت کند، به همین دلیل برخی از پیمانکاران برای کاهش هزینه‌ها به استفاده از تجهیزات بی‌کیفیت روی می‎آوردند، بنابراین مالکان از مهندسان ناظر ساختمان مسکونی خود بخواهند بر ایمنی آسانسور مطابق با شاخصه‌های استاندارد نظارت کنند.
مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: البته اقداماتی برای حل این مشکل توسط شهرداری‌ها در حال انجام است، شهرداری‌ها به ساختمان‌هایی که استانداردهای لازم را در زمینه ساخت و ساز و نصب آسانسور رعایت نکرده باشند، پایان کار نمی‌دهد.
وی با تأکید بر اینکه وسایل بازی هیچ‌کدام از پارک‌های چهارمحال و بختیاری مورد تأیید سازمان استاندارد نیست، اظهار کرد: متأسفانه علیرغم پیگیری‌ها و اقدامات شهرداری‌ها برای تعویض وسایل بازی فرسوده پارک‌ها، اقدامی برای اخذ گواهی استاندارد این وسایل بازی تاکنون صورت نگرفته است.
نظری اضافه کرد: تعداد شهربازی در این استان به‌علت شرایط آب و هوایی محدود است، تنها تعدادی زمین بازی در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که در صورت عدم اخذ گواهی استاندارد، از فعالیت این مراکز جلوگیری می‌شود.
مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری در پایان با بیان اینکه تاکنون 33 هزار استاندارد ملی در کشور تدوین شده است، عنوان کرد: در حال حاضر تنها یک‌هزار کالای صنعتی در کشور مشمول استاندارد اجباری است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان چهارمحال و بختیاری را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEPpS8kVmT0jtIi9HQ
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در اینستاگرام :
https://instagram.com/Shahrekordtoday
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در سروش :
http://sapp.ir/Shahrekordonline
آخرین خبر چهارمحال و بختیاری در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/161349632Cb884c715e3