فارس/رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند .
احمد ایزدی با تبریک هفته دامپزشکی، اظهار داشت: شهرستان دشتی واحد نمونه دامپزشکی در مقوله آموزش و بهره‌برداران در سطح استان انتخاب شده است و بیش از ۵۰ کارگاه آموزشی و فرهنگی در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کرده‌ایم که مهمترین آنها مربوط به بیماری مشترک انسان با دام است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی از صدور بیمه برای ۴۰۰ رأس دام خبر داد و افزود: در شش‌ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک بومی و عشایر واکسینه شده‌اند .
وی ادامه داد: همچنبن ۴۰۲ گواهی حمل مرغ زنده بالای ۶۰۰ هزار قطعه از مرغ‌داری‌ها و ۶۳ گواهی بچه‌ماهی با حدود بیش از ۶۰۰ میلیون قطعه ماهی صادر شده است.
ایزدی با اشاره به صدور ۶۶ فقره گواهی تخم‌مرغ شامل بیش از ۱۸۷ تن، عنوان کرد: از ابتدای سال جال تا پایان شهریورماه ۳۷۴ تن مرغ کشتار روز در سطح شهرستان توزیع شده است و ۷۶۰ دام تحت نظارت دامپزشکی کشتار و ۲۰۰ کیلوگرم معدوم شده است.
وی با اشاره به معدوم‌سازی ۵۰۰ کیلوگرم مواد خام دامی غیرقابل مصرف، خاطرنشان کرد: دو هزار بازدید از مراکز عرضه در شهرستان دشتی انجام داده‌ایم و ۴۳ پرونده تخلف بهداشتی به مراجع قضایی ارجاع داده شد که بیشترین پرونده مربوط به عرضه غیرمجاز مرغ زنده است.
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دشتی یادآور شد: تاکنون هیچ‌گونه بیماری خاص و تلفاتی تا امروز در سطح شهرستان در سایت‌های پرورش میگو مشاهده نشده است.



همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22