ایرنا/محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست گناوه کوخه‌های شکارچیان غیرمجاز برای صید پرندگان شکاری را کشف و تخریب کردند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه روز چهارشنبه اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت این اداره حین گشت زنی در اطراف روستاهای قلعه حیدر، چاهک، چاه شور و مال قاید بخش مرکزی، محل کوخه شکارچیان را شناسایی و کشف کردند.
محمد تولیده افزود: در عملیات کشف این کوخه‌ها ۲ شکارچی شناسایی شده و از محل متواری شدند و یک دستگاه موتورسیکت از آنان کشف و ضبط شد.
وی اظهار داشت: در ادامه گشت زنی ماموران، هشت قطعه قمری و ۲ بهله دلیجه کشف و در طبیعت رها سازی و ۶ حلقه تو صید نیز جمع آوری شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست گناوه بیان کرد: با توجه به اینکه شهریور تا آبان ماه هر سال فصل کوخه نشینی شکارچیان غیرمجاز پرندگان شکاری در این منطقه است، محیط بانان یگان حفاظت در این ایام گشت و کنترل های مستمر انجام می‌ دهند.
کوخه نشینی نوعی روش برای صید پرندگان شکاری است که همرمان با فصل مهاجرت ، سودجویان دست به کار شده و برای زنده‌گیری و فروش آن‌ها به کشورهای حوزه خلیج فارس کوخه می‌نشینند و دام پهن می‌کنند.
کوخه که در اصطلاح محلی در استان بوشهر به آن 'کوخت' گفته می شود، گودالی است به عمق بیش از یک متر که در زمین حفر و سقف آن به صورت قوسی شکل با سوراخ هایی برای دیدن جلو و اطراف پوشانده می شود.
در جلوی کوخه سه رشته تورپهن می شود و شخص کوخه نشین با قرار گرفتن دراین گودال و طعمه قراردادن پرندگانی نظیر کبوتر و قمری اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان و بحری کرده و درنهایت پرنده گرفتار در تور را صید می کنند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان بوشهر را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر بوشهر در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEHJKD2HnzcSyWPDmw
آخرین خبر بوشهر در اینستاگرام :
https://ihttps://instagram.com/bushehr_tooday
آخرین خبر بوشهر در سروش :
http://sapp.ir/Bushehr.online
آخرین خبر بوشهر در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162725888C664290ea22