فارس/مدیر منابع آب شهرستان مشهد گفت: در نیمه اول سال جاری تعداد 381 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب مشهد(شهرستان های مشهد، چناران، طرقبه-شاندیز و فریمان) پر و مسلوب المنفعه و سه حلقه چاه غیرمجاز پلمب شده است.
محمد برزویی ادامه داد: در این بازه زمانی این اقدام توسط گروه‌های اجرائیات امور و با همکاری نیروی انتظامی و اخذ دستور قضایی انجام شد.
مدیر منابع آب شهرستان مشهد ادامه داد: از 384 حلقه چاه غیرمجاز مذکور، 28 حلقه با عمق‌های 110 تا 220 متر و دبی‌های بین 6 تا 25 لیتر بر ثانیه و 28 حلقه نیز با عمق‌های 70 تا 110 متر و دبی‌های 3 تا 12 لیتر بر ثانیه بوده‌اند و سایر چاه‌های غیر مجاز عمق‌های کمتر از 70 متر داشته اند.
وی با بیان اینکه این اقدامات در مدت ذکر شده موجب صرفه جویی سالانه حدود هفده و نیم میلیون متر مکعب آب شده است، بیان کرد: در 6 ماهه ابتدایی سال 98، گروه اجرائیات این امور با همکاری نیروی انتظامی تعداد 16 دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در محدوده تحت پوشش امور منابع آب و مشهد را شناسایی و توقیف کرده‌اند.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید