فارس/معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت مپنا موظف شد آذرآب را تحویل بگیرد، اما این شرکت زیربار این موضوع نرفت.
سعید فرخی امروز در جمع اعضای شورای اسلامی کار شرکت آذرآب اظهار کرد: در نشست‌های متعددی که برای رفع مشکلات آذرآب برگزار شد، مقرر شد شاخصه‌هایی برای واگذاری شرکت آذرآب لحاظ شود از جمله اینکه خریدار باید توان مالی، توان پرداخت حقوق، توان تأمین مواد اولیه و رفع مشکلات بیمه‌ و تأمین اجتماعی را داشته باشد، تلاش داریم این شاخصه‌ها را نهایی و به سازمان بورس اعلام کنیم، اگر نتوانستیم بر سر این شاخصه‌ها به تفاهم برسیم، دنبال این هستیم که مجوزهای خاص را از شورای عالی بورس اخذ کنیم، به‌طور مثال عرضه سهام آذرآب از عرضه عمومی خارج و به‌صورت مذاکره انجام شود.
وی تصریح کرد: موضوع تعیین شاخص برای واگذاری شرکت با سازمان بورس مطرح و مورد تأیید قرار گرفت.
معاون استاندار مرکزی بیان داشت: دو روز گذشته به همراه استاندار نشستی را با معاون اقتصادی رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی عالی اقتصادی برگزار و چند پیشنهاد مطرح کردیم.
فرخی گفت: با توجه به اینکه ممکن است شاخص‌های مدنظر استان در واگذاری آذرآب مورد توافق همه قرار نگیرد، پیشنهاد دادیم پشتیبانی لازم از سوی معاون اقتصادی صورت گیرد تا در صورت نیاز با تصمیمات فراقانونی همراهی لازم را با آذرآب داشته باشد.
وی با بیان اینکه شرکت مپنا حاضر به قبول شرکت آذرآب نیست، گفت: در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شرکت مپنا موظف شد آذرآب را تحویل بگیرد اما زیر بار این موضوع نرفت.
معاون استاندار مرکزی افزود: بارها با معاون شرکت مپنا تماس گرفتیم، اما هیچ پاسخی دریافت نکردیم، بعضی مجموعه‌ها زیرمجموعه وزارت نفت هستند و وضعیت خوبی دارند که پیشنهاد کردیم این مجموعه‌ها پا جلو بگذارند.
فرخی افزود: وزارت نفت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مجموعه‌های خوبی دارند، پیشنهاد کردیم وزارت نفت به این موضوع ورود کند، قرار شده امروز در جلسه هیأت دولت این موضوع با زنگنه وزیر نفت و شریعتمداری وزیر کار مطرح شود که امیدواریم مورد موافقت قرار گیرد.
وی تأکید کرد: فردی که قرار است شرکت آذرآب را خریداری کند باید اهلیت آن تأیید و شورای تأمین اهلیت را تأیید کند.
معاون استاندار مرکزی با بیان اینکه پایان هفته جاری شرایط و شاخص‌ها اعلام خواهد شد، گفت: تا اواسط هفته آینده وضعیت بانک کشاورزی تعیین تکلیف می‌شود که اگر به تفاهم مورد نظر دست پیدا نکردیم مجوزهای فراقانونی را اخذ خواهیم کرد.
فرخی بیان داشت: تعیین تکلیف پرونده پرنا در دستگاه قضا در دست بررسی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f