فارس/ سیدمحمود میرفیضی از کشف 100 تن کود شیمیایی تقلبی و غیرمجاز در شهرستان آمل خبر داد و اظهار کرد: در اجرای منویات مقام معظم رهبری و عزم جدی پلیس در مقابله قاطعانه با قاچاق، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
وی افزود: در اجرای این ماموریت، کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و جرائم اقتصادی پلیس آگاهی آمل با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی یک عرضه‌کننده کودهای شیمیایی کشاورزی تقلبی، فاقد کیفیت و استانداردهای لازم در آن شهرستان شدند.
فرمانده انتظامی مازندران تصریح کرد: با هماهنگی قضائی، ماموران متهم را که با خرید کودهای شیمیایی به صورت فله‌ای، آن را با سایر افزودنی‌های نامرغوب مخلوط و روانه بازار می‌کرد، در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.
میرفیضی با بیان این که متهم کودهای غیرمجاز را در کیسه‌هایی با آرم تجاری یکی از شرکت‌های معتبر داخلی به فروش می‌رساند، افزود: در بازرسی از انبار نگهداری کالا توسط متهم 100 تن کود شیمیایی فاقد کیفیت و استاندارهای لازم کشف شد.
وی افزود: پس از معرفی متهم به مرجع قضایی، کودهای غیرمجاز کشف‌شده تحویل جهاد کشاورزی شهرستان آمل شد.
فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان این که کالاهای قاچاق معمولا از کیفیت و استانداردهای لازم برخوردار نبوده و تبعات زیست محیطی فراوانی را در پی خواهند داشت، به مردم و کشاورزان توصیه کرد: ضمن خرید کالا خصوصا کالاهای سلامت محور از مراجع قانونی و بنگاه‌های اقتصادی معتبر در صورت شناسایی سودجویان در این زمنیه مراتب را به مراجع قضایی و انتظامی گزارش دهند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today
آخرین خبر مازندران در سروش :
http://sapp.ir/Mazandaran.Online
آخرین خبر مازندران در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157483008Caead0dc3a9