فارس/ برای ارتباط بی واسطه با مردم و اصحاب پرونده و به منظور پاسخگویی به مشکلات و دغدغه های آنان در حوزه حقوق و قضاء روز های چهارشنبه برای ملاقات و دیدار چهره به چهره با با مردم تعیین شده که به جهت راحتی و آسایش بیشتر مردم و افزایش رضایمندی مراجعین در خصوص این دیدار، رئیس کل دادگستری استان تغییراتی در شیوه و سبک و سیاق آن ایجاد شد.
در روش گذشته تنها 20 نفر اول در لیست نام نویسی شده فرصت دیدار با رئیس کل دادگستری استان را داشتند و زمان انتظار را باید پشت درب اتاق حوزه ریاست به انتظار می ایستادند، اما در روش جدید همه افراد ضمن نام نویسی در ابتدای وقت اداری در لیست ملاقات، به یک سالن عمومی رهنمون می شوند که در آن سالن شخص رئیس کل دادگستری به همراه 2 تن از معاونین در مرئی و منظر عمومی و در جمع آنان به دیدار با مردم می پردازند.
به واسطه اینکه برخی از مراجعین از شهر های دور به مرکز استان حضور می یابند از همه مراجعین پذیرایی مختصر صورت می گیرد و با مدیریت دبیر جلسه افراد دارای موضوعات مهم و درخواست های اعمال ماده 477 به شخص رئیس کل معرفی می شوند و به برخی دیگر از درخواست های مراجعین، معاونین رسیدگی و در صورت نیاز به رئیس کل ارجاع می دهند.
گفتنی است در این شیوه بین ۸۰ تا ۱۲۰ نفر می توانند با مقام های ارشد قضایی استان ملاقات نمایند و اهتمام مسئولان قضایی بر رفع مشکلات و دغدغه های مردم در چارچوب قوانین و مقررات است.
شایان ذکر است مراجعین از این رویکرد نماینده عالی قوه قضاییه در استان ابراز رضایت دارند و تغییر رویکرد را گامی مؤثر در تکریم و منزلت بخشی ارباب رجوع و مردمی شدن قوه قضاییه می دانند.
از بر نامه های آتی در دست اقدام در خصوص موضوع ملاقات مردمی و در جهت تسهیل امور مراجعین، ایجاد سامانه اخذ نوبت از طریق سایت، تلفن گویا و بهره گیری از تکنولوژی های روز برای ارتباط سریعتر و ساده تر مردم با مقام های ارشد قضایی استان است که روابط عمومی دادگستری در حال پیگیری مسائل فنی در این زمینه است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b