ایرنا/ روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از امحای بیش از پنج تن مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی غیرمجاز و تاریخ مصرف گذشته در این منطقه طی 6 ماه نخست سال جاری خبر داد.
بنا بر این گزارش، در راستای حفاظت و صیانت از سلامتی آحاد مردم، گردشگران و مصرف‌کنندگان 5 هزار و 700 کیلوگرم مواد غذایی و آرایشی بهداشتی غیر مجاز و تاریخ مصرف گذشته به ارزش 2 میلیارد و 240 میلیون ریال به همت مدیریت غذا و داروی این سازمان در سطح منطقه کشف و امحا شد.
نظارت بر عرضه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی در دو سطح، پیش از ترخیص (در انبار گمرک) و پس از ترخیص در سطح غرفه های تجاری انجام می شود و مدیریت غذا و دارو منطقه آزاد انزلی پس از محرز شدن سلامت محور بودن کالا اجازه ترخیص و عرضه را صادر می کند.
نیمه نخست سال جاری از 170 غرفه ارائه دهنده این گروه از محصولات 22 دوره بازدید به عمل آمده که 863 قلم کالای آرایشی به وزن 75 کیلوگرم به ارزش بیش از 157میلیون ریال و همچنین 2 هزار و 996 قلم کالای خوراکی و آشامیدنی به وزن یک هزار و 10 کیلوگرم و ارزش بالغ بر 341 میلیون ریال جمع آوری و از چرخه توزیع خارج شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today
آخرین خبر گیلان در سروش :
http://sapp.ir/Gilan.Online
آخرین خبر گیلان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/160694272Cde52459bc0