ایرنا/به گفته رئیس شبکه دامپزشکی رفسنجان طی ۶ ماه گذشته یک تن و ۸۰۰ کیلوگرم مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در این شهرستان جمع آوری و امحا شده است.
محمود مقاومی شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: این فرآورده های غیرقابل مصرف و فاسد شامل گوشت قرمز و سفید، مرغ و ماهی، آبلیمو، رب، تخم مرغ و شیرینی جات بوده است.
وی تصریح کرد: فرآورده فاسد از سطح کشتارگاه های دام، مراکز عرضه فرآورده های خام دامی، تالارها و رستورانها در شهرستان توسط واحد نظارت شبکه ضبط و معدوم سازی شد.
مقامی گفت: همچنین طی این مدت در راستای کنترل بیماری مشترک از بیش از ۳ هزار رأس‌ دام سنگین تست بروسلوز(تب مالت) و از بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ رأس دام سنگین تست سل و ۱۶۵ راس اسب تست مشمشه توسط واحد مبارزه شبکه انجام گرفت.
وی بیان کرد: در راستای پیشگیری بیماریهای مشترک واکسیناسیون ۴۸۲ قلاده سگ برعلیه بیماری هاری و ۳ هزار و ۵۰۰ رأس دام سنگین و ۴۴ هزار رأس دام سبک برعلیه بیماری بروسلوز(تب مالت) توسط واحد مبارزه شبکه طی این مدت انجام شد.
مقامی خاطرنشان کرد: خدمات ذکر شده بصورت رایگان می باشد و دامداران شهرستان می توانند با تماس با واحد مبارزه شبکه (۳۴۳۲۲۰۶۳) از این خدمات بهره مند شوند.
رفسنجان در ۱۱۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00