ایرنا/سرپرست اداره حفاظت محیط‌زیست خلخال از دستگیری سه شکارچی متخلف در منطقه حفاظت شده شاهرود این شهرستان خبر داد.
مهدی کسایی افزود: ماموران اجرایی پاسگاه محیط‌بانی روستای لرد از توابع بخش شاهرود با گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده آق‌داغ موفق شدند این سه شکارچی را هنگام اقدام به شکار پرندگان وحشی در زیستگاه‌های اراضی روستاهای طارم‌دشت و کهیل دستگیر کنند.
او اظهار داشت: در این عملیات از متخلفان سه قبضه اسلحه شکاری، ۳۶ عدد فشنگ ساچمه‌زنی، یک دستگاه دوربین شکاری، ۲ قطعه لاشه کبک شکار شده و ادوات شکار کشف و توقیف شد.
وی گفت: یکی از اسلحه‌های کشف شده به دلیل مخدوش بودن شماره بدنه و ناهمخوانی مشخصات آن با جواز حمل و نگهداری سلاح به مراجع مربوطه تحویل و شکارچیان متخلف پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی شهرستان تحویل شدند.
کسایی با اشاره به پیامدهای دستگیری شکارچیان دارای جواز حمل سلاح شکاری مجاز هنگام شکار غیرمجاز افزود: شورای عالی حفاظت محیط‌زیست به استناد بند(چ) ماده سه قانون شکار و صید، بهای هر قطعه کبک را از لحاظ مطالبه ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست ۲ میلیون ریال تعیین کرده است.
منطقه حفاظت شده آق‌داغ خلخال به مساحت ۸۸ هزار هکتار در سال ۱۳۸۹ طی مصوبه ۳۲۲ شورای عالی حفاظت محیط‌زیست کشور مصوب و ثبت رسمی شده و یکی از مناطق دارای گونه‌های نادر گیاهی و جانوری تحت مدیریت حفاظت محیط‌زیست استان اردبیل محسوب می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253