شبستان/سرپرست اداره کل راه آهن استان کرمان در خصوص چگونگی شکل گیری خط ریلی برای جابجایی زائرین اربعین از کرمان، گفت: قطار مربوطه از زاهدان به شلمچه می رود و در بین راه مسافران را در ایستگاه های کرمان و زرند سوار می کند.
مجید ارجونی در خصوص چگونگی شکل گیری خط ریلی برای جابجایی زائرین اربعین از کرمان توضیح داد: زمان مسئولیت در استان سیستان و بلوچستان پیگیر اعزام زائرین با قطار به خرمشهر بودم به ویژه برای زائرین پاکستانی تا در طول مسیر اذیت نشوند.
سرپرست ادره کل راه آهن استان کرمان ادامه داد: این قضیه مقارن شد با جابجایی بنده به استان کرمان و اینجا تصمیم گرفتم حالا که این قطار به سیستان اختصاص داده شده، سهمیه ای از آن را هم برای کرمان بگیرم که خوشبختانه این اتفاق افتاد.
وی به استقبال بسیار خوب زائران از این قطار اشاره و بیان کرد: طبق سهمیه ای که تهران داده بخشی از مسافران این قطار در روزهای ۱۷ و ۲۰ مهر جاری از ایستگاه های راه آهن کرمان و زرند راهی خرمشهر می شوند.
ارجونی با اشاره به اینکه این قطار حوالی ساعت ۱۹ شب از زاهدان به کرمان می رسد؛ افزود: پس از رسیدن به ایستگاه محمدیه قم، این قطار از مسیر اراک، لرستان و اهواز به خرمشهر می رود و از آنجا زائران با قطار اتوبوسی رایگان به شلمچه می روند.
وی ادامه داد: در مرحله اول که روز گذشته انجام شد ۲۶۰ مسافر از کرمان سهمیه داشتیم و برای بیستم مهر هنوز سهمیه به طور دقیق مشخص نیست.
ارجونی بهای بلیط این قطار برای زائران کرمانی را ۱۷۵ هزار تومان اعلام و بیان کرد: با توجه به این استقبال و اینکه سهمیه خلی فوری تکمیل شد در صدد هستیم پس از اربعین برای طول سال نیز این قطار را به صورت مجزا از کرمان به شلمچه داشته باشیم.
وی مدت زمان رسیدن زائران از کرمان به شلمچه از طریق این خط ریلی را ۳۰ ساعت اعلام کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmFSR0n-eZvyCw
آخرین خبر کرمان در سروش :
http://sapp.ir/kerman.online
آخرین خبر کرمان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155910144Cd456bcdf00