تسنیم/وزیر صنعت، معدن و تجارت از راه‌‌اندازی مجدد کارخانه نئوپان خلخال به عنوان بزرگ‌ترین واحد صنعتی استان اردبیل خبر داد و گفت: این واحد پس از دو سال رکود فعالیت خود را آغاز کرد.
رضا رحمانی امروز در بازدید از کارخانه نئوپان خلخال اظهار داشت: از مهمترین اهدافی که توسط دولت و وزارت صمت پیگیری می‌شود تلاش برای حل مشکلات در حوزه اشتغال و صنعت بوده که در این زمینه در سطح کشور اقدامات اساسی انجام شده تا شاهد حل مشکلات بیکاری در مناطق مختلف باشیم.
وی بیان کرد: در همین راستا برنامه‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی که به دنبال اجرای طرح‌ها و پروژه‌های صنعتی و تولیدی هستند در دستور کار قرار گرفته و در این زمینه اقدامات لازم انجام می‌شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای توسعه اشتغال و تولید در جنوب استان اردبیل گفت: با اقداماتی که در بخش صنعت و معدن در این منطقه انجام شده به زودی شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی مختلف برای افراد منطقه و جلوگیری از مهاجرت از این مناطق و حتی مهاجرت معکوس به جنوب استان خواهیم بود.
رحمانی در مورد راه‌‌اندازی کارخانه نئوپان به عنوان بزرگترین واحد صنعتی استان اردبیل تصریح کرد: این واحد پس از دو سال رکود فعالیت خود را آغاز کرده که 50 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای این واحد تسهیلات ارائه می‌شود و با ارائه این تسهیلات زمینه برای اشتغال 500 نفر در این واحد فراهم می‌آید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد راه‌اندازی کارخانه فروسیلیس در خلخال بین کرد: این واحد که با سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی راه‌اندازی خواهد شد زمینه برای اشتغال یک هزار و 500 نفر را فراهم خواهد آورد.
وی از راه‌اندازی شهرک صنعتی شماره دو خلخال و ناحیه صنعتی هشجین خبر داد و افزود: از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت صمت توسعه صنعتی مناطق کم‌برخوردار و کمتر توسعه‌یافته کشور بوده تا با این اقدام فرصت‌های شغلی برابر ایجاد شده و تمرکززدایی صنعتی از کلانشهرها و بردن صنعت به شهرستان‌های کوچک به جای مراجعه افراد جویای کار این مناطق به واحدهای صنعتی کلانشهرها فراهم آید.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اردبیل را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اردبیل در تلگرام :
http://telegram.me/joinchat/AAAAAEKMRiNB88Qz3ta3yA
آخرین خبر اردبیل در اینستاگرام :
https://instagram.com/ardabiltoday
آخرین خبر اردبیل در سروش :
https://sapp.ir/Ardebil.online
آخرین خبر اردبیل در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155975680Ca4c0334253