ایرنا/ دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز اعلام کرد که تمام بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری استان تا آبان ماه امسال باید نسبت به فعال‌سازی رمزهای دوم پویا مشتریان خود اقدام کنند.
حاجی رضا شاکرمی درنامه‌ای به دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان البرز با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی در خصوص «الزامات رمزهای پویا در تراکنش های مبتنی بر کارت و لزوم حذف ارائه رمز دوم ایستا برای تمام تراکنش ها» خواست تا نسبت به اجرای این بخشنامه در استان اقدام شود.
وی با اشاره به اینکه مسنولیت جبران خسارت‌های مالباختگان از آذر سال گذشته بر عهده بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری است، اظهار داشت: حذف رمز دوم ایستا از ابتدای خرداد سال ۹۸ برای تمام تراکنش های بانکی الزامی شده، برهمین اساس حداکثر تا بیستم آبان ماه سال جاری بانک‌ها و موسسه‌های مالی و اعتباری استان نسبت به غیرفعال سازی رمزهای دوم «ایستا» کارت های بانکی مشتریان خود اقدام کنند.
شاکرمی از بانک های عامل نیز خواست تا در این زمینه اطلاع رسانی لازم به مشتریان بانکها انجام شود.
طبق بررسی های آماری بخشی از پرونده های قضایی مربوط به جرائم مالی و برداشت غیرمجاز از حساب های مشتریان بانک ها در استان البرز است.
استان البرز با جمعیتی حدود سه میلیون نفر بیش از ۳۰۰ شعبه بانکی و موسسه مالی و اعتباری دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af