ایرنا/۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال غرامت به کشاورزان بیمه‌گذار خراسان شمالی در سال زراعی گذشته پرداخت شد که به گفته معاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان شمالی، هم‌اکنون خسارت‌دیدگان بخش زراعی و دامی مطالبه‌ای از صندوق بیمه کشاورزی ندارند.
هادی اسعدی اظهار داشت: سال زراعی گذشته، سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال غرامت خسارت به دامداران بیمه گذار و سه میلیارد ریال به بیمه گذاران بخش زراعت پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه باغداران استان، اردیبهشت ماه امسال از سرمای دیررس بهاره متحمل خسارت شدند افزود: میزان خسارت وارد شده به باغداران بیمه گذار استان از سرمای بهاره، ۱۲۰ میلیارد ریال برآورد شده است.
عاون خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی خراسان شمالی افزود: سال زراعی گذشته، ۲۲۲ هزار راس دام، هشت میلیون و ۳۶۰ هزار قطعه طیور، هشت هزار هکتار باغ و ۵۶ هزار هکتار از کشتزارهای استان بیمه شده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی پیش، خشک سالی خسارتی برای کشاورزان استان نداشت اما زراعت کاران، از تگرگ و سیل و سایر حادثه ها خسارت دیده که البته خیلی زیاد نبوده است.
اسعدی گفت: در سال زراعی جدید، بیمه محصولات زراعی و دام در حال انجام است بیمه بخش زراعت از اوایل سال زراعی در حال اجرا است و تا پایان آبان ماه ادامه دارد.
وی افزود: بیمه محصولات باغی هم از ابتدای آبان آغاز و تا دو ماه انجام می شود.
معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی خراسان شمالی از کشاورزان خواست تا نسبت به بیمه محصول خود اقدام کنند.
خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که در سال گذشته ۱۲ درصد از کشتزارها و دام ها و ۳۰ درصد از باغ های این استان زیر پوشش بیمه بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45