فارس/معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی از کاهش ۶ پله‌ای رتبه استان در آمار معتادان خبر داد و گفت: حرکت استان در راستای کاهش آسیب اعتیاد رو به بهبود است و اینک به رتبه ۱۲ کشوری رسیده‌ایم.
ولی‌الله حیاتی در نشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان، اظهار کرد: از سال گذشته تاکنون در حوزه مواد مخدر توفیقات خوبی داشتیم و تأکید دارم تمامی دستگاه‌های اجرایی باید سهم خود را در سند مبارزه با مواد مخدر استان اجرایی کنند.
وی ادامه داد: برای اجتماعی کردن پدیده مبارزه با مواد مخدر باید سازمان‌های مردم‌نهاد ورود جدی داشته باشند تا با راهکارهای اجتماعی از بروز این پدیده شوم جلوگیری کنیم.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی اشاره داشت: خراسان شمالی در ۵ آسیب اجتماعی نزاع فردی، طلاق، خودکشی، قتل و سرقت بالاتر از میانگین کشوری است که برنامه‌های دستگاه‌های اجرایی باید کاهش این آسیب‌ها و رسیدن به پایین‌تر از میانگین کشوری طی برنامه‌ریزی حداکثر دو ساله باشد.
وی خاطرنشان کرد: پرهیز از موازی کاری و اجرای طرح‌های عملیاتی و مدون باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی استان باشد.
حیاتی تأکید کرد: به‌رغم تمامی محدودیت‌های مالی اما سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان باید منابع اعتباری لازم مربوط به حوزه اجتماعی را پیش‌بینی کند چراکه این حوزه بسترساز عدم توسعه در تمامی زمینه‌ها می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان شمالی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان شمالی در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAERlAMiCloyBHW8y4g
آخرین خبر خراسان شمالی در اینستاگرام :
https://instagram.com/bojnord_today
آخرین خبر خراسان شمالی در سروش :
http://sapp.ir/Bojnord.online
آخرین خبر خراسان شمالی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/158597120C5179130f45