تسنیم/علی اصغر مونسان ظهر امروز در همایش سرمایه‌گذاری گردشگری منطقه شرق کشور اظهار داشت: وضعیت گردشگری جهانی به عنوان یک صنعت بزرگ رونق خوبی دارد.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: گردشگری در دنیا به عنوان مسیری میانبر در پیشرفت کشور تلقی می‌شود، از زمان پیشرفت فناوری در دنیا، نیروی فناوری در صنایع مختلف در بخش کشاورزی رونق یافته اما بحرانی نیز در بخش اشتغال‌زایی ایجاد شده است.
مونسان اظهار داشت: جوانان بسیاری با رشته‌های مختلف توانستند برای خود درآمدزایی کنند، توزیع عادلانه ثروت و درآمد از دیگر ویژگی‌های این بخش بوده است، همچنین این ارگان توانسته در جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر و در برخی روستاها معکوس کردن امر مهاجرت به شهر کمک رساند.
وی تصریح کرد: تاکنون 4 میلیون و 900 هزار گردشگر خارجی به خراسان رضوی عازم شدند که امسال آمار بیشتری را شاهد خواهیم بود، با توجه به آمار از سوی سازمان ملل، ایران در رتبه دوم در جهان در سرعت رشد گردشگری قرار دارد، تنش‌های بسیاری وجود داشت اما هنوز هیچ تأثیری در بخش گردشگری نداشته است.
مونسان ادامه داد: لاین‌های جدید گردشگری در کشور تعریف شده است، بالغ بر یک سال در غرب کشور متمرکز شدیم، انواع گردشگری‌ها تعریف شده و این همایش‌ها به معرفی آنها کمک می‌رساند، ترم‌های جدید گردشگری کشور ایجاد شده و سایر آنها گسترش یافته است.
وی بیان کرد: تبدیل بناهای تاریخی به بوتیک‌ هتل‌ها از استقبال بسیاری برخوردار شده است، صنعت توسعه گردشگری کشور به عنوان حکمی قانونی در کمیسیون‌های دولت در حال بررسی بوده و به تصویب می‌رسد، به زودی برند ملی کشور رونمایی می‌شود، «مستر پلن» گردشگری کشور فعالیت‌های عملیاتی ما را مشخص می‌کند که در این حوزه نیز در حال فعالیت هستیم.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خاطرنشان کرد: صدور 4 هزار و 500 موافقت اصولی در دولت دوازدهم از تأثیرات مطلوب حوزه گردشگری بوده است، از محل صندوق توسعه ملی کمک‌های مطلوبی صورت گرفته است، به عنوان مثال روز گذشته 500 میلیارد تومان توسط سازمان برنامه و بودجه به این بخش تعلق گرفته است.
وی ادامه داد: جاذبه‌های بی‌نظیر طبیعی در شرق کشور وجود داشته که باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد، 240 پروژه با ارزش سه هزار و 300 میلیارد تومان فعال بوده و به زودی به بهره برداری می‌رسد، با تصویب این پروژه‌ها 25 هزار شغل برای هموطنان ایجاد می‌شود.


همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید< a href= 'https://t.me/akharinkhabar' > ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید