ایرنا/مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: دمای هوای نجف و کربلا از روز یکشنبه ۲۱ مهر تا پنجشنبه ۲۵ مهر، چهار درجه کاهش می‌یابد.
محمد سبزه زاری با بیان اینکه دمای فعلی کربلا ۳۷ و نجف ۳۸ درجه سانتیگراد بالای صفر ثبت شده است افزود: پیش بینی می شود دمای هوای این ۲ شهر در روزهای جمعه و شنبه(روز اربعین) به میزان یک تا ۲ درجه افزایش یابد.
وی بیان کرد: آسمان نجف و کربلا در ۲ روز آینده صاف تا قسمتی ابری پیش بینی می شود و در روزهای پنجشنبه و شنبه آینده احتمال وقوع همرفت و تندباد لحظه‌ای وجود دارد و بارش پراکنده برای روز پنجشنبه پیش‌بینی شده است.
سبزه زاری ادامه داد: تا اواخر روز سه شنبه هفته جاری بالا بودن ضریب ناپایداری سبب افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده به ویژه در ارتفاعات شمال و شمال شرق و شمال غرب خوزستان خواهد شد.
مدیرکل هواشناسی خوزستان بیان کرد: همچنین در این مدت تندباد لحظه‌ای همراه با برخاستن گرد و غبار موقت در برخی نقاط خوزستان دور از انتظار نیست و جریانات جنوبی و مرطوب نیز تا اوایل روز چهارشنبه سبب پدیده شرجی و مه در شهرهای جنوبی و ساحلی و در مواردی مرکز خوزستان می‌شود.
وی اضافه کرد: میزان رطوبت روز یکشنبه در آبادان ۹۲، هندیجان و شادگان ۸۷ و بستان ۷۶ درصد اعلام شده است.
سبزه زاریذ ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۱ و ایذه با ۱۷ درجه سانتیگراد به ترتیب بالاترین و پایین ترین دما را در خوزستان داشتند و حداکثر دمای اهواز ۴۰ و حداقل ۲۴ درجه سانتیگراد گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today
آخرین خبر خوزستان در سروش :
http://sapp.ir/Khouzestan.Online
آخرین خبر خوزستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157941760C42c3485335