فارس/آرش بهاروند اظهار کرد: امروز احتمال بارش پراکنده و رگبار در استان وجود دارد، بارندگی‌های احتمالا از هفته آینده یعنی اوایل آبان ماه آغاز می‌شود و از هفته آینده شرایط جوی برای ورود سامانه‌های بارشی فراهم می‌شود.
وی با اشاره به وضعیت آب‌وهوای استان اظهار کرد: در سال آبی جدید پیش‌بینی می‌شود مانند سال آبی و یا همان سال زراعی گذشته(ابتدای پائیز 97 _ انتهای تابستان 98) بارندگی‌های بیشتر از حد نرمال باشد و از اواخر آذرماه و اوایل زمستان بارندگی‌ها کمتر از نرمال شود.
وی افزود: سال آبی گذشته میانگین بارندگی در استان 482 میلی‌متر بوده و شهرستان شازند با حجم بارندگی 961 میلی‌متر بیشترین میزان بارندگی در استان را به خود اختصاص داد.
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی تصریح کرد: در سطح استان مرکزی 13 ایستگاه هواشناسی وجود دارد که یکی از آنها در فرودگاه اراک و مابقی در شهرستان‌های مختلف استان و شهر غرق‌آباد قرار دارند.
بهاروند بیان کرد: استان مرکزی به سبب خشک‌سالی‌های پی‌درپی چند سال اخیر در یک منطقه توده‌ای خشک قرار دارد که تر سالیِ سال آبی گذشته نمی‌تواند آن را جبران کند.
وی خاطرنشان کرد: امروز احتمال بارش پراکنده و رگبار در استان وجود دارد اما با توجه به این‌که پیش‌بینی‌ها برای یک هفته انجام می‌شود، بارندگی‌های احتمالاً از هفته آینده یعنی اوایل آبان‌ماه آغاز می‌شود زیرا از هفته آینده شرایط جوی برای ورود سامانه‌های بارشی فراهم می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی ادامه دارد: به کشاورزان نیز توصیه می‌کنیم سریع‌تر محصولات کشاورزی خود را جمع‌آوری و نسبت به کشت دیم اقدام کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f