ایلنا/فرماندار رزن با بیان اینکه شهرستان رزن قطب تولید رازیانه کشور است، گفت: در راستای برند سازی رازیانه تلاش خواهیم کرد در آینده نه چندان دور این مهم محقق خواهد شد.
فرماندار شهرستان رزن با اشاره جایگاه و اهمیت گیاهان دارویی و توسعه کشت آنها، از کشت گیاه دارویی رازیانه در سطح بیش از ۲ هزار هکتار و کسب رتبه نخست کشوری خبر داد و بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد رازیانه کشور به میزان بیش از ۵هزار تن در شهرستان رزن تولید می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری جشنواره گیاهان دارویی و رازیانه در شهرستان رزن برگزار می‌شود ، اظهار کرد: این جشنواره در راستای برند سازی رازیانه با کمک میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و دستگاه های مسئول برگزار خواهد شد.
سلامتی با بیان اینکه رازیانه با شرایط آب و هوایی منطقه سر درود سازگاری زیادی دارد تصریح کرد: بیش از ۲ هزار هکتار با تولید ۵هزار تن رازیانه در روستاهای سردرود انجام می‌شود.
رازیانه نوعی گیاه دارویی معطر است.این گیاه دارای طبع گرم و خشک است و در طب سنتی آن را گیاه ضد بلغم می نامند.این گیاه اشتها آور است واز دم کرده آن برای درمان آسم،تنگی نفس و سرفه استفاده می کنند.استفاده از رازیانه باعث بر طرف شدن درد مفاصل می شود. مو و پوست سر را تقویت می کند.این گیاه باعث تقویت حافظه و هم چنین آرامش اعصاب نیز می شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf