ایرنا/کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان ایلام گفت: با ورود سامانه بارشی از اوایل روز یکشنبه(28 مهرماه) هوای بارانی همراه با رعد و برق و رگبار پراکنده این استان را در برمی‌گیرد.
احسان احمدی‌نژاد اظهار داشت: بارش‌های این سامانه پراکنده بوده و بیشتر در شمال و شرق استان تا روز دوشنبه به فعالیت خود ادامه می‌دهد.
وی افزود: روز سه‌شنبه این سامانه ضعیف می‌شود اما روز چهارشنبه بارش‌ها به صورت مقطعی و نقطه‌ای تا اوایل هفته آینده ادامه می‌یابد.
احمدی‌نژاد یادآور شد: با توجه به خاصیت رگباری و مقطعی بودن بارش‌ها، احتمال آسیب رسیدن به کشت‌های پاییزه وجود دارد بنابراین کشاورزان باید این موضوع را مد نظر قرار دهند.
وی به کشاورزان توصیه کرد: اگر اقدام به برداشت پاییزه کرده‌اند محصولات خود را در اماکن سرپوشیده قرار دهند و در صورت عدم برداشت محصول، این اقدام را به بعد از خروج توده باران‌زا موکول کنند.
احمدی‌نژاد اضافه کرد: دمای هوا در طول هفته نسبت به امروز چهار درجه کاهش می‌یابد.
بر اساس اعلام هواشناسی، بارش‌های موثر پاییزی در سال زراعی جاری از اواخر مهرماه شروع می‌شود و میزان بارش‌ها نسبت به میانگین نزولات جوی، نرمال پیش‌بینی می‌شود.
در ماه آبان بارش‌ها بیشتر از نرمال خواهد بود و در آذرماه نیز مقدار نزولات جوی در مقایسه با میانگین بلندمدت این ماه نرمال است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان ایلام را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر ایلام در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEJoYw5sb596nU7kpg
آخرین خبر ایلام در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/ilamkhabar_today
آخرین خبر ایلام در سروش :
http://sapp.ir/Ilam.online
آخرین خبر ایلام در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/159645696Cfa1f01671a

منبع : ایرنا