آخرین خبر/ فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: اعضای باند کلاهبرداری که با تماس تلفنی با شهروندان و اعلام اینکه شما برنده کمک هزینه عتبات عالیات شده اید، آنها را به پای دستگاه ATM کشانده و اقدام به خالی کردن حساب آنها می کردند، دستگیر شدند.
سرهنگ بیژن جنتی با اعلام این خبر گفت: در پی دریافت یک فقره پرونده از کلانتری 11 مرکزی فردیس مبنی بر اینکه 2 خانم با کارت عابر بانک افراد غیر در یک طلافروشی در فلکه پنجم فردیس اقدام به خرید مقدار قابل توجهی سکه و طلا کرده اند، رسیدگی به پرونده در دستورکار شعبه مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فردیس قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد متهمان دستگیرشده از سارقان و کلاهبرداران سابقه دار هستند که با 12 کارت مختلف اقدام به خرید مقدار قابل توجهی طلا و سکه کرده اند.
این مقام انتظامی تصریح کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند متهمان با همدستی یک نفر دیگر که از کلاهبرداران حرفه ای و سابقه دار است با شهروندان تماس گرفته و با بیان اینکه از رادیو جوان تماس گرفته اند و شما برنده عتبات عالیات شده اید با شیوه متقلبانه ای مالباختگان را به پای دستگاه عابربانک کشانده و اقدام به انتقال موجودی کارت به کارت های بلاصاحب کرده اند.
سرهنگ جنتی گفت: در ادامه کارآگاهان با راهنمایی متهمان مخفیگاه متهم سوم را شناسایی کرده و در یک عملیات غافلگیرانه نامبرده را نیز دستگیر کردند.
وی خاطرنشان کرد: متهمان در ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری بودند اما در مواجهه با مدارک و مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 12 فقره کلاهبردای با شیوه یادشده اقرار کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان فردیس تصریح کرد: با تلاش ماموران همه مالباختگان شناسایی شده و تحقیق بر روی این پرونده برای کشف کلاهبرداری های بیشتر ادامه دارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af