آخرین خبر/ با تلاش ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری، فردی که در پوشش سایت دیوار با خرید 15 تن خرما از یک تاجر در محمدشهر کرج ، اقدام به ارائه چک جعلی به مبلغ یک ملیارد و 620 میلیون ریال کرده بود خبر داد .
سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت : در پی دریافت یک فقره پرونده کلاهبرداری با چک تضمینی جعلی از کلانتری 25 محمد شهر به پلیس آگاهی استان البرز، رسیدگی به موضوع در دستور کار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.
وی افزود : شاکی در تحقیقات اولیه ماموران اظهار داشت که در کار خرید و فروش خرما است و چندی پیش اقدام به درج آگهی تبلیغاتی برای فروش خرما در سایت دیوار می کند که فردی پس از مشاهده آگاهی طی تماس و قرار ملاقات به سردخانه وی در محمدشهر مراجعه و 15 تن خرما را به مبلغ یک میلیارد و 620 میلیون ریال خریداری کرده و در ازای پرداخت وجه یک فقره چک بین بانکی به وی می دهد .
این مقام انتظامی بیان کرد : به گفته شاکی زمانی که برای وصول چک به بانک مراجعه می کند به علت جعلی بودن چک دستگیر و پس از طی مراحل قانونی با ضمانت آزاد شده و بر علیه صاحب چک اعلام شکایت می کند .
سرهنگ نادربیگی گفت : کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و استعلام های صورت گرفته مطلع شدند که چک متعلق به یک شرکت صنعتی بوده که از سوی افراد کلاهبردار مورد سوء استفاده قرار گرفته است که با تلاش شبانه روزی و اقدامات گسترده پلیسی متهم شناسایی و تحت کنترل نامحسوس کارآگاهان در نهایت مخفیگاه وی شناسایی و دستگیر شد.
این مقام انتظامی بیان کرد :متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن اعتراف به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری از تاجر خرما با استفاده از سایت دیوار و دادن چک جعلی به تشکیل یک باند 3 نفره کلاهبرداری به روش اسکیمر نیز اعتراف کرد که با تلاش کارآگاهان طی چندین عملیات جداگانه دستگیر شدند .
رئیس پلیس آگاهی استان البرز با بیان این که متهم با قرار وثیقه قانونی روانه زندان شد گفت : وقوع چنین جرایمی نتیجه اطمینان شاکی به دارنده چک و عدم استعلام از بانک است که موجب درگیر شدن مراکز مالی، مراجع قضائی و انتظامی می شود و شهروندان می بایست برای جلوگیری از وقوع چنین جرایمی با قوانین چک و تشخیص چک واقعی و دارای اعتبار از چک های نامعتبر و جعلی آشنا شده و به محض فقدان یا سرقت اسناد ، اوراق بهادار و چک در اسرع وقت، بانک مربوطه ، مراجع قضائی و انتظامی را مطلع کرده و هیچگاه از افراد ناشناس که معروفیت یا اعتبار کافی ندارند چک قبول نکنند .همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان البرز را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر البرز در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAD7vghQEyylArDddOA
آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday
آخرین خبر البرز در سروش :
http://sapp.ir/Alborz.online
آخرین خبر البرز در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/162463744C6827f642af