ایرنا/ مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس قم گفت: حدود ۳۰ هزار دانش‌آموز اتباع در مدارس قم تحصیل می‌کنند و ظرفیت ۱۲ درصد مدارس این استان در اختیار دانش آموزان اتباع است.

محسن پورگلیان در این باره اظهار کرد: کل جمعیت دانش‌آموزی قم ۲۶۵هزارتن است که دانش آموزان اتباع ۱۴ درصد این جمعیت را تشکیل می‌دهند.

وی اضافه کرد: این آمار نسبت به جمعیت دانش‌آموزی در کشور زیاد است و حتی در استان‌های شرقی نیز چنین ترکیب جمعیتی نداریم.

به گفته وی، دانش آموزان کشور ۱۳ میلیون و دانش آموزان اتباع مشغول به تحصیل در ایران ۴۵۰ هزار نفر است که حدود سه و نیم درصد کل دانش آموزان کشور را شامل می‌شوند.

پورگلیان بابیان این‌که ظرفیت معادل ۸۰ درصد مدارس قم اختصاص به اتباع دارد، ادامه دارد: درحالی‌که نهادهای بین‌المللی باید در راستای تامین فضای آموزشی دانش آموزان اتباع مساعدت نمایند، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تاکنون فقط در ساخت چهار مدرسه در قم مشارکت نموده است.

وی خاطرنشان کرد: سه مدرسه با همکاری این نهاد در خیابان جمهوری، منطقه جمکران و روستای لنگرود برای اتباع ساخته‌شده و یک مدرسه نیز در بخش قنوات در حال احداث است.

وی تصریح کرد: البته باوجوداینکه بیش از ۷۰ درصد دانش آموزان این مدارس را اتباع تشکیل می‌دهد، ولی ایرانی‌های ساکن در این مناطق نیز در کنار اتباع تحصیل می‌کنند.

در حال حاضر حدود ۶۶۵ مدرسه با ۶ هزار و ۷۸۳ کلاس درس در قم فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی