ایرنا/ رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج از نصب و راه اندازی سیستم پایش پسماند به منظور ساماندهی محل دفن پسماندهای شهری در سنندج خبر داد.
سیروان غفوری اظهار داشت: روزانه ۳۸۰ تن آسفالت در سطح شهر و روستاهای اطراف سنندج تولید شده که پس از انتقال به کارخانه و تفکیک ضایعات خشک قابل بازیافت و تهیه کود کمپوست از زباله غیرخشک، مابقی آن به محل دفن پسماندها منتقل می‌شود.
وی افزود: با توجه به نیاز به پایش روزانه محل دفن و نظارت بیشتر، سیستم پایش پسماند شامل نصب پنل خورشیدی، دوربین های مدار بسته و باسکول ۵۰ تنی در سنندج نصب شد.
رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری سنندج‌ گفت: در این محل دوربین‌های پلاک خوان خودرو با قابلیت دید در شب و قابل اتصال به اپلیکیشن‌های تلفن همراه برای پایش لحظه ای و همچنین استقرار باسکول ۵۰ تنی دیجیتال جهت توزین مقدار پسماند ورودی به محل دفن نصب شده است.
وی یادآور شد: این سیستم پایش در محل دفن پسماند سنندج راه‌اندازی شده و انرژی مورد نیاز تجهیزات آن از طریق سیستم پنل خورشیدی تامین می‌شود.
براساس ماده هفت قانون مدیریت پسماند، مدیریت اجرایی پسماند در سطح شهر به عهده شهرداری است.
شهر سنندج مرکز استان کردستان با حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت با سه ناحیه شهرداری اداره می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34

قسطي کلاب
قسطي کلاب محتوای حمایتی