ایرنا/فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵ راس پستاندار در این استان توسط شکارچیان غیرمجاز شکار شدند.
اسماعیل قلی‌زاده افزود: این گونه‌های جانوری شامل پنج راس آهو، سه راس کل و بز، یک راس قوچ، یک قلاده گرگ و پنج سر خرگوش است.
وی، تعداد تخلفات صید و شکار در طبیعت زنجان را ۹۵ فقره اعلام کرد و اظهار داشت: در این ارتباط ۱۳۱ متخلف از سوی ماموران یگان حفاظت این اداره کل دستگیر و به منظور اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی شدند.
قلی‌زاده افزود: طی مدت یادشده ۱۲۹ قطعه انواع پرنده شامل ۱۰۶ قطعه سهره طلایی، یک قطعه بالابان و ۲۲ قطعه کبک توسط شکارچیان زنده گیری شده و تعداد ۱۵ قطعه کبوتر و فاخته و یک قطعه کبک نیز شکار شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست زنجان به صید غیرمجاز ۴۶ قطعه ماهی رودخانه‌ای در زنجان اشاره کرد و گفت: شناسایی و کشف ۲۱ مورد شروع به شکار و ۳ مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده از دیگر اقدامات محیط بانان استان طی هفت ماه سال جاری ۹۸ است.
قلی زاده با اشاره به کشف و ضبط سلاح‌های شکاری از شکارچیان خاطی، افزود: ۱۴ قبضه اسلحه قاچاق و ۲۱ قبضه اسلحه مجاز به همراه ۲۷۶ ادوات شکار و صید شامل فشنگ ساچمه‌ای و چارپاره، تور زنده‌گیری ماهی و پرنده، قفس نگهداری پرنده، دوربین چشمی، پروژکتور، بلندگو و ضبط صوت در طی این مدت از متخلفان کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه محیط‌بانان استان زنجان به صورت شبانه روز مشغول رصد و پایش منطقه هستند، تصریح کرد: محیط‌بانان در صورت مشاهده تخلف با شکارچیان و صیادان خاطی بر اساس قانون برخورد خواهند کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today
آخرین خبر زنجان در سروش :
http://sapp.ir/zanjan.online
آخرین خبر زنجان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157155328C029a2ee5cd

منبع : ایرنا