ایرنا/مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: پروانه نشان استاندارد ۳۶۵ نوع کالا در استان سمنان در یکسال گذشته به منظور تولید کالای با کیفیت باطل شد.
عباس رستمی افزود: رصد و ابطال پروانه نشان استاندارد برای کالاهای تولیدی بی‌کیفیت واحدهای صنعتی در استان سمنان مستمر است و بازرسان اداره کل استاندارد براساس فرآیندی اجرای طرح‌های نظارتی در راستای تولید کالای با کیفیت را در دست اجرا دارند.
وی خاطر نشان کرد: در صورتی که واحد تولیدی راکد و یا در بازرسی‌های سرزده علایمی از کاهش کیفیت کالا مشاهده شود، بازرسان مراتب را با نمونه‌برداری و اجرای طرح‌های آزمایشگاهی به اداره‌کل استاندارد استان گزارش می‌دهند.
مدیرکل استاندارد استان سمنان ادامه داد: بعد از ابطال یا تعلیق پروانه نشان استاندارد واحدهای تولیدی، فعالان اقتصادی می‌توانند با رفع نواقص برای دریافت دوباره این نشان اقدام کنند.
وی تصریح کرد: در یکسال گذشته ۱۲۴ نوع کالا در استان سمنان نشان استاندارد دریافت کردند و رویه‌های اصولی برای اعطای این نشان براساس راهکارهای علمی و کارشناسی از سوی اداره کل استاندارد در دست اقدام است.
مدیرکل استاندارد استان سمنان گفت: در استان ۹۵۰ نوع کالا دارای نشان و پروانه استاندارد است و حمایت این اداره کل از واحدهای صنعتی در تولید کالای با کیفیت موثر و مفید بوده است.
شهروندان برای اطمینان از استاندارد بودن کالاهای تولیدی می‌توانند بارکد زیر علامت استاندارد بر روی کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند و تمام اطلاعات در رابطه با کالا در جواب پیامک اطلاع رسانی می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today
آخرین خبر سمنان در سروش :
http://sapp.ir/Semnan.Online
آخرین خبر سمنان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/163446784C56991a062c