تسنیم/ مرجع تقلید شیعیان گفت: علامه عاملی شخصیتی که عمر پربرکت خود را در ارائه صحیح تاریخ اسلام و مذهب حقّه جعفری و پاسخ به شبهات و دفاع از معارف نورانی اهل‌بیت علیهم‌السلام گذرانید.
پیام تسلیت حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی به مناسبت درگذشت علامه سید جعفر مرتضی عاملی رحمت‌الله علیه به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
با تأسف و تاثر فراوان، خبر رحلت عالم بزرگوار، مدافع راستین اسلام و ولایت، علّامه محقق آقای حاج سید جعفر مرتضی عاملی رضوان‌الله علیه را دریافت کردیم.
انا لله و انا الیه راجعون
شخصیتی که عمر پربرکت خود را در ارائه صحیح تاریخ اسلام و مذهب حقّه جعفری و پاسخ به شبهات و دفاع از معارف نورانی اهل بیت علیهم السلام گذرانید و ده ها کتاب نفیس و ارزنده و معتبر را به عالم اسلام و حوزه های علمیه و پژوهشگران این عرصه تقدیم نمود.
فقدان این روحانی وارسته برای مراکز علمی و دینی ثلمه و خسارت است،اینجانب این ضایعه مولمه را به حضرات علمای اعلام، حوزه‌های علمیه و دانشگاهیان محترم به ویژه مردم شریف کشور لبنان و خاندان مکرّم آن فقید سعید تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال علوّ درجات برای روح مطهر ایشان و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان محترم مسئلت دارم.
بنابر این گزارش، مرحوم علامه سید جعفر مرتضی از عمای برجسته لبنانی بود که عصر دیروز در بیمارستانی در بیروت دار فانی را وداع گفت و عصر امروز در لبنان تشییع و به خاک سپرده می شود.
وی به مدت 25 سال ساکن شهر مقدس قم بود و تالیفات بسیاری در تاریخ و سیره پیامبر اسلام داشت که که دو کتاب گرانقدر مَأساةُ الزّهراء و الصحیح من سیره النبی الاعظم از ایشان به یادگار مانده است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday
آخرین خبر قم در سروش :
http://sapp.ir/qomakhbar
آخرین خبر قم در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155648000C6825f69b99