ایرنا/ رئیس شبکه دامپزشکی مریوان از پلمب ۲ واحد صنفی عرضه کننده گوشت قرمز در این شهرستان به دلیل تخطی از مقررات بهداشتی خبر داد.
مسعود خاتمی اظهار داشت: بازرسان این قصابی ها را که در شهر کانی دینار اقدام به کشتار غیرمجاز دام کرده بودند را شناسایی کردند.
وی افزود: در بازرسی از این قصابی ها، لاشه دام های ذبح شده غیرمجاز ضبط و با دستور مقام قضایی نسبت به پلمب این واحدهای صنفی اقدام شد.
رئیس شبکه دامپزشکی مریوان یادآور شد: با توجه به تذکرات قبلی و اطلاعیه های شبکه دامپزشکی نسبت به کشتار دام در مراکز غیرمجاز، این قصابی ها مبادرت به ذبح دام خارج از کشتارگاه مجاز شهر کرده و دام ذبح شده فاقد مهر دامپزشکی روی لاشه و برچسب مشخصات بود.
وی تاکید کرد: گوشت‌های عرضه شده در قصابی‌ها حتما باید در کشتارگاه مجاز با نظارت و کنترل دقیق بازرسان دامپزشکی و ناظر ذبح شرعی ذبح شود تا اگر قبل از دبح، دام ها دچار بیماری و یا مورد مشکوکی باشند از ذبح آنها جلوگیری و در همان کشتارگاه معدوم شوند.
خاتمی با بیان اینکه حفظ سلامت شهروندان خط قرمز شبکه دامپزشکی است، گفت: شهروندان از خرید گوشت قرمز و سایر فرآورده های خام دامی خارج از مراکز عرضه مجاز خودداری و حتما به مهمور بودن لاشه که توسط بازرس در کشتارگاه دام انجام می شود، توجه کنند.
وی با بیان اینکه حکم قضایی برای پلمب واحدهای صنفی متخلف گرفته شده است، افزود: قصابی های خارج از سطح شهر شناسایی شده و تذکرات لازم به آنها داده شده که حتما باید دام ها را در کشتارگاه مجاز شهر با نظارت بازرسان ذبح کنند در غیر این صورت نسبت واحد صنفی پلمب و متخلف به مراجع قضایی معرفی می شود.
رئیس شبکه دامپزشکی مریوان یادآور شد: در ۶ ماهه نخست امسال بیش از ۹۰ راس دام قبل از ذبح به دلیل بیماری و یا موارد مشکوک کشف و ضبط و در کشتارگاه شهر مریوان معدوم شد.
خاتمی از همشهریان خواست در صورت مشاهده هرگوه تخلف و یا موارد مشکوک حتما با شماره تماس ۳۴۵۲۱۴۲۶ تماس حاصل کنند.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online
آخرین خبر کردستان در سروش :
http://sapp.ir/Kurdistan.Online
آخرین خبر کردستان در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156368896Ccff9858d34