ایرنا/معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: ۹۹.۵ درصد نوزادانی که نیمه نخست امسال در استان متولد شدند زیر پوشش برنامه غربالگری، تشخیص و مداخله زودهنگام شنوایی نوزادان قرار گرفتند.
اعظم احمدی شادمهری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این مدت هشت هزار و ۸۱ نوزاد بدو تولد زیرپوشش برنامه غربالگری، تشخیص و مداخله زودهنگام شنوایی نوزادان قرار گرفتند که از این مجموع ۱۰۵ کودک به مرحله تشخیص معرفی شدند.
وی اظهار داشت: پس از ارزیابی تشخیصی، ۲۱ کودک به مرحله مداخلات توانبخشی و دارویی ارجاع شدند و در نهایت سه کودک مورد مداخلات طبی (دارویی) قرار گرفتند.
معاون امور توسعه پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی بیان کرد: از ابتدای امسال ۱۸ کودک، دچار کم‌شنوایی، ملایم تا عمیق، شناسایی و تحت مداخلات توانبخشی قرار گرفتند که سمعک نیز دریافت کردند.
وی با بیان اینکه ۱۶ سمعک بصورت رایگان به کودکان بی‌بضاعت از طریق اداره کل بهزیستی استان تحویل شده است یادآور شد: همچنین هشت کودک در مرحله کاشت حلزون هستند.
احمدی با تاکید بر اینکه ۹۹ درصد کودکان کم‌شنوا و ناشنوا به صورت طبیعی از مادر متولد می‌شوند گفت: اختلالات شنوایی به عنوان شایع‌ترین معلولیت مادرزادی در بدو تولد است و هر گونه اقدام پیشگیرانه و مداخله‌ای در این زمینه اساسی و ارزشمند محسوب می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خراسان جنوبی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خراسان جنوبی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKMM7H6Qgk9-pkB6w
آخرین خبر خراسان جنوبی در اینستاگرام :
https://instagram.com/skhorasan_today
آخرین خبر خراسان جنوبی در سروش :
http://eitaa.com/joinchat/159514624C135faa8fb7