ایرنا/مدیرکل هواشناسی استان مرکزی گفت: با تداوم ناپایداری جوی، دمای هوا در این استان تا پایان هفته جاری سه تا چهار درجه سانتیگراد سردتر می‌شود.
آرش بهاروند افزود: بررسی‌ها نشان دهنده تداوم ناپایداری‌ها به صورت رگبار و گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی از ساعات امروز(دوشنبه) است.
وی بیان کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هر چند از شدت و وسعت ناپایداری‌ها کاسته می‌شود، اما عبور موج جدید بارشی موجب تداوم ناپایداری‌ها به صورت رگبارهای پراکنده و احتمال رعد و برق و افزایش سرعت وزش باد، بیشتر در مناطق شمال استان به ویژه در روز چهارشنبه می‌شود.
مدیرکل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: سامانه بارشی فعلی از روز پنجشنبه از استان مرکزی عبور می‌کند و حداقل تا اواسط هفته آینده سامانه جدیدی پیش‌بینی نشده است.
بهاروند گفت: میزان بارندگی‌های ۲۴ ساعته استان مرکزی در آشتیان ۲ دهم میلیمتر، در اراک سه میلیمتر، تفرش ۶ دهم میلیمتر، خمین ۲ و ۹ دهم میلیمتر، خنداب ۶ و سه دهم میلیمتر، دلیجان یک و هشت دهم میلیمتر، شازند چهار میلیمتر، غرق‌آباد هفت و سه دهم میلیمتر، کمیجان چهار و هشت دهم میلیمتر، محلات یک و ۶ دهم میلیمتر، زرندیه پنج میلیمتر و فرمهین ۲ و ۶ دهم میلیمتر گزارش شده‌است.
وی اظهار داشت: ساوه با بیشینه دمای ۱۷ و ۹ دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرم‌ترین و شازند با کمینه دمای پنج و پنج دهم درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین شهر استان مرکزی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌است.
۳۷ و هفت دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری(اول مهرماه امسال) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today
آخرین خبر استان مرکزی در سروش :
http://sapp.ir/Markazi.online
آخرین خبر استان مرکزی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157810688C326514760f