ایرنا/ تیم‌های امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین در پنج روز گذشته عملیات تخلیه آب از ۱۷۴ واحد مسکونی و تجاری ناشی از بارندگی‌های اخیر استان را به انجام رساندند.
حسن آصفی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان قزوین افزود: از اول آبان ماه جاری تاکنون ۷۰ امدادگر استان در قالب ۲۵ تیم در شهرستان‌های تاکستان، بوئین زهرا و قزوین به افراد و مکان‌های آسیب دیده از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی کرده‌اند.
وی اضافه کرد: امدادگران جمعیت هلال احمر قزوین در روستاهای دستجرد و نرجه از توابع شهرستان تاکستان، سدخاکی بالاخانلو در بوئین زهرا و کوهین، دودهه، یله گنبد و جم جرد از توابع شهرستان قزوین خدمات خود را در قالب انجام ماموریت به شهروندان ارایه کرده‌اند.
به گفته آصفی، در مدت یاد شده همچنین از ۱۷۴ واحد مسکونی و تجاری با کمک ۲۰ دستگاه موتور پمپ، عملیات لجن‌کشی و تخلیه آب به انجام رسیده است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر قزوین با اشاره به امدادرسانی به ۴۲ شهروند این استان، تاکید کرد: تیم‌های امداد و نجات این جمعیت در روزهای بارانی و در صورت وقوع سیل و آبگرفتگی آمادگی امدادرسانی به حادثه‌دیدگان احتمالی را خواهد داشت.
جمعیت هلال احمر قزوین دارای ۱۵۰۰ امدادگر و نجاتگر در پایگاه‌های امداد و نجات است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قزوین را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قزوین در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAERfLUt3xd_hCjJ9bw
آخرین خبر قزوین در اینستاگرام :
https://instagram.com/qazvin_today
آخرین خبر قزوین در سروش :
http://sapp.ir/Qazvin.online
آخرین خبر قزوین در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/156172288C0d51a863e9