تسنیم/سازمان هواشناسی کشور با اعلام کاهش ۸ درجه ای دما در برخی استان‌ها از بارش باران طی امروز تا یکشنبه آینده در ۲۴ استان خبر داد.
بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری امروز برای برخی مناطق واقع در شمالغرب، غرب، مرکز،‌ ارتفاعات البرز، زاگرس مرکزی و شمالشرق کشور بارش باران، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و برای سواحل مرکزی و غربی درای خزر بارش باران پیش بینی می شود.
این وضعیت روز پنجشنبه در مناطقی از استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور و غرب سواحل دریای خزر ادامه خواهد داشت و روز جمعه برای غرب سواحل و بخش‌هایی از شرق بارش پراکنده پیش بینی می‌شود. ضمن این‌که در این روز در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.
از روز شنبه با تقویت جریانات شمالی روی دریای خزر بارش در استان‌های گیلان و مازندران تشدید شده و گستره آن روز یکشنبه هفته آینده (12 آبان) علاوه بر این دو استان، استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر می‌گیرد که با کاهش 5 تا 8 درجه‌ای دما همراه خواهد بود.
همچنین شنبه آینده برای استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی،‌کردستان و شمال کرمانشاه نیز رگبار باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.
سازمان هواشناسی اعلام کرده امروز و فردا دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج بوده و ارتفاع امواج بین 2.5 تا 3.5 متر پیش بینی شده است. همچنین روز جمعه مرکز خلیج‌فارس و دریای خزر مواج خواهند بود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور از امروز تا یکشنبه آینده در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، قم، همدان، مرکزی، شمال لرستان، شمال ایلام، جنوب خراسان رضوی و شمال خراسان جنوبی، نیمه شرقی خراسان شمالی، جنوب شرق و شمال سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان باران می‌بارد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان شرقی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان شرقی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEKyqyHIYXfblD-xfQ
آخرین خبر آذربایجان شرقی در سروش :
http://sapp.ir/Eazerbaijan.Online

آخرین خبر آذربایجان شرقی در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/157286400C8c8e888eaf