باشگاه خبرنگاران/ نیره پورملائی، مدیرکل حفاظت محیط زیست یزد گفت: در شش ماهه اول سال جاری با تلاش شبانه روزی سبز جامگان استان عملکرد خوبی را از خود به جای گذاشتند به طوری که در این مدت ۶۹ نفر شکارچی غیرمجاز دستگیر و پرونده آن‌ها به مقامات قضایی ارجاع شده است.
او افزود: در عملیات‌های گشت و کنترل یگان محیط زیست، از متخلفان شکار و صید، ده‌ها قبضه سلاح مجاز، غیرمجاز، جنگی، دوربین چشمی، مسافت سنج، فشنگ گلوله‌زنی کشف و ضبط شده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان گفت: بایستی قدردان تلاش‌های محیط بانان استان باشیم که علی رغم تمام کمبود‌ها و مشکلات به صورت شبانه روزی به گشت و کنترل و حفاظت از تنوع زیستی استان اهتمام دارند.
پور ملائی تصریح کرد: این کشفیات در شهرستان‌های اردکان، کوهستان شیرکوه شهرستان تفت، اردکان، بهاباد، میبد، منطقه کالمند بهادران شهرستان مهریز، اشکذر، منطقه حفاظت شده باغ شادی شهرستان خاتم، ابرکوه، منطقه شکار ممنوع اریز بافق و برخی نیز از سوی گشت سیار یگان اداره کل صورت گرفته است.
او ادامه داد: برخی افراد بدون توجه به ارزش بسیار بالایی که حفاظت از محیط زیست و گونه‌های جانوری آن دارد، اقدام به شکار غیرقانونی برای لذت‌ جویی و منافع شخصی می‌کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b