ایرنا/ مسئول آتش‌نشانی میبد گفت: حریق انبار ضایعات منطقه شهیدیه در عملیاتی پنج ساعته با کمک نیروهای آتش‌نشانی شهرستان ساعت ۲۲ سه‌شنبه شب مهار و خاموش شد.
محمدجواد بحری افزود: این آتش سوزی که در جاده سنتو بعد از میدان نماز رخ داد، حجم زیادی داشت و دود برخاسته از آن به حدی بود که مردم در جریان آن قرار گرفتند.
وی با اشاره به اینکه خاموش کردن ضایعات شامل کاغذ و سبدهای میوه زمان بر و مشکل است، تصریح کرد: آتش سوزی در یک و نیم ساعت اول مهار شد اما بیرون آوردن ضایعات و خاموش کردن کامل آن زمان برد.
بحری اشاره‌ای به علت و میزان خسارت وارده این آتش‌سوزی نکرد.
میبد یکی از شهرستان‌های صنعتی دشت یزد - اردکان است که اغلب واحدهای آن در بخش کاشی و سرامیک فعالیت دارد.
مرکز شهرستان ۱۰۴ هزارنفری میبد در ۵۰ کیلومتری شمال غرب شهر یزد مرکز این استان قرار دارد.
همچنین رئیس آتش‌نشانی مهریز امروز به ایرنا گفت: آتش‌سوزی در سالن تولید کارخانه موکت این شهر واقع در شهرک صنعتی که شامگاه سه‌‎شنبه آغاز شد، با تلاش ماموران بامداد روز چهارشنبه مهار شد.
سیدمحمدحسینی افزود: بلافاصله بعد از وقوع آتش‌سوزی، ماموران با امکانات و تجهیزات مورد نیاز به محل اعزام شدند و گستردگی اولیه آتش در محل به حدی بود سه دستگاه ماشین آتش‌نشانی از شهر یزد برای کمک به آتش‌نشانان به کارخانه اعزام شدند.
رئیس آتش‌نشانی مهریز اظهار داشت: علت آتش‌سوزی و میزان خسارت وارده بعد از بررسی کامل اعلام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today
آخرین خبر یزد در سروش :
http://sapp.ir/Yazd.Online
آخرین خبر یزد در ایتا :
http://eitaa.com/joinchat/155451392Cdb9bc9fb1b